/  /  /  / Nowy SUV Mazdy niedługo z dieslem
Mazda

Mazda

Zmień
Mazda to producent samochodów osobowych z siedzibą w Hiroszimie, który zasłynął jako jedyna japońska marka, której udało się wygrać 24-godzinny wyścig na torze Le Mans. Ciekawostką jest również fakt, iż przez długi czas w Polsce nie było oficjalnego przedstawicielstwa firmy, a samochody trafiały do naszego kraju w sposób mniej oficjalny.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowy SUV Mazdy niedługo z dieslem

null
© Mazda
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Kilka dni temu generalny importer marki Mazda na polskim rynku ogłosił ceny wyczekiwanego z zainteresowaniem modelu terenowego CX-5. Auto można aktualnie zamówić w wersji z silnikiem benzynowym. A co z dieslem?

Jak informuje nas firma Mazda Motor Poland, Mazda CX-5 z silnikiem wysokoprężnym (Skyactiv-D 2.2) zadebiutuje na naszym rynku najpóźniej we wrześniu bieżącego roku.

Pod koniec stycznia seryjna produkcja rozpoczęła się oficjalnie w japońskich zakładach Ujina.

Coś się zmienia. Modele SUV też mogą mało palić

Polskie ceny modelu Mazda CX-5 diesel zostaną podane do wiadomości prawdopodobnie w kwietniu. Jednostka Skyactiv-D 2.2 będzie dostępna w wariancie mocy 150 lub 175 KM.

Nowa Mazda CX-5 oferta modelowa z cennikiem

Silnik Skyactiv-D jest zgodny wymagającymi normami Euro VI, wchodzącymi w życie w roku 2014, bez konieczności stosowania kosztownych układów dopalania tlenków azotu NOx (np. układów selektywnej redukcji katalitycznej).

Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama