/  /  /  / Nowa Mazda3 przemierzy połowę świata
Mazda

Mazda

Zmień
Mazda to producent samochodów osobowych z siedzibą w Hiroszimie, który zasłynął jako jedyna japońska marka, której udało się wygrać 24-godzinny wyścig na torze Le Mans. Ciekawostką jest również fakt, iż przez długi czas w Polsce nie było oficjalnego przedstawicielstwa firmy, a samochody trafiały do naszego kraju w sposób mniej oficjalny.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowa Mazda3 przemierzy połowę świata

Mazda|
null
© Mazda
nullnullnull

Aby udowodnić niezawodność i wysoką jakość wykonania nowej Mazdy3, osiem kompaktowych aut tej marki odbędzie wyjątkową jazdę testową: będzie to dystans 15 000 km prosto z fabryki w Hiroszimie aż na międzynarodowe targi motoryzacyjne IAA we Frankfurcie.

Trasa nazwana "Mazda Route3 - Hiroshima to Frankfurt Challenger Tour 2013" obejmuje dziewięć stref czasowych i wiedzie przez Rosję, a następnie przez Białoruś i Polskę. Samochody dotrą do Frankfurtu 7 września tuż przed otwarciem wystawy branżowej IAA 2013.

Na specjalnej stronie internetowej (patrz TUTAJ) będzie można śledzić przebieg podróży, a także przeglądać dziennik z wyprawy ze zdjęciami i nagraniami wideo.

Modele Mazdy już trzeci raz biorą udział w tak ekstremalnej próbie. W 1977 r. niemieccy dziennikarze przejechali dwiema Mazdami 323 hatchback (poprzedniczka Mazdy3) z Japonii do Frankfurtu. Wyczyn powtórzono w 1990 roku: tym razem cztery Mazdy 626 przemierzyły były Związek Radziecki.

Teraz ich śladami wyrusza najbardziej zaawansowany kompaktowy model Mazdy. Pierwszy etap wyprawy to podróż statkiem przez Morze Japońskie. Najdłuższy lądowy odcinek jazdy wytrzymałościowej Mazda Route3 rozpocznie się w pierwszych dniach sierpnia w największym rosyjskim porcie na Oceanie Spokojnym, czyli we Władywostoku.

Każdy z siedmiu kolejnych etapów trasy mierzy nieco ponad 2 100 km, a jego przebycie zajmie od trzech do sześciu dni.

Nowa Mazda3 i pierwsze oficjalne informacje

Nie trzeba dodawać, że podróż będzie doskonałą okazją dla prowadzących samochody dziennikarzy i fanów Mazdy z różnych części świata, aby sprawdzić, jak nowa Mazda3 radzi sobie w różnych warunkach drogowych.

Podczas wyprawy śmiałkowie będą także mieli niejedną okazję do zapoznania się z różnymi kulturami i zwyczajami.

Wszystkie testowane modele będą wyposażone w silnik benzynowy Skyactiv-G o mocy 120 KM i ręczną, sześciostopniową skrzynię biegów Skyactiv-MT.

Po dotarciu samochodów do Frankfurtu japońska marka zaplanowała dla gości IAA kolejne atrakcje na swoim specjalnym stoisku, gdzie odbędzie się premiera Mazdy3 nowej generacji.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama