/  /  /  / Modele Mazdy będą montowane w Rosji
Mazda

Mazda

Zmień
Mazda to producent samochodów osobowych z siedzibą w Hiroszimie, który zasłynął jako jedyna japońska marka, której udało się wygrać 24-godzinny wyścig na torze Le Mans. Ciekawostką jest również fakt, iż przez długi czas w Polsce nie było oficjalnego przedstawicielstwa firmy, a samochody trafiały do naszego kraju w sposób mniej oficjalny.
Dowiedz się więcej o marce
 

Modele Mazdy będą montowane w Rosji

null
© Mazda
null

Mazda Sollers Manufacturing Rus to pełna nazwa spółki joint-venture, którą japoński koncern założył z OJSC Sollers w celu uruchomienia produkcji samochodów w Rosji.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Pierwszym modelem wytwarzanym w rosyjskim zakładzie będzie Mazda CX-5. Samochody zaczną opuszczać fabrykę już w przyszłym miesiącu. W przyszłości dojdzie do tego również najnowsza Mazda6, znana na rynku japońskim pod nazwą Atenza.

Mazda Sollers Manufacturing Rus ulokowała produkcję we Władywostoku na dalekim wschodzie Rosji. W początkowym okresie spółka będzie mogła produkować rocznie do 50 000 samochodów, montowanych w systemie SKD.

Mazda kończy produkcję w USA

W planach jest wybudowanie tłoczni oraz lakierni. Dzięki tym inwestycjom moce wzrosną do 100 000 aut rocznie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama