/  /  /  / Mazda6 zdobywa nagrodę Auto Bild Design Award 2013
Mazda

Mazda

Zmień
Mazda to producent samochodów osobowych z siedzibą w Hiroszimie, który zasłynął jako jedyna japońska marka, której udało się wygrać 24-godzinny wyścig na torze Le Mans. Ciekawostką jest również fakt, iż przez długi czas w Polsce nie było oficjalnego przedstawicielstwa firmy, a samochody trafiały do naszego kraju w sposób mniej oficjalny.
Dowiedz się więcej o marce
 

Mazda6 zdobywa nagrodę Auto Bild Design Award 2013

Mazda|
null
© Mazda
null

Głosy czytelników magazynu Auto Bild nie pozostawiają cienia wątpliwości. Modelem o najbardziej atrakcyjnej stylizacji w kategorii samochodów średniej i dużej wielkości jest nowa Mazda6.

Około 200 000 czytelników magazynu Auto Bild z 15 krajów Europy wybrało najładniejsze swoim zdaniem samochody z różnych segmentów. Mazda6, która uzyskała 23,1% wszystkich głosów, wyprzedziła Maserati Quattroporte (19,1%) i Mercedesa Klasy E (13,1%), zdobywając nagrodę Auto Bild Design Award 2013.

Samochód japońskiego producenta zdobywa zwycięski tytuł w Europie po raz drugi z rzędu. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Mazda CX-5 wygrała plebiscyt w kategorii pojazdów typu SUV, Van i AWD.

Podobnie jak Mazda6, model CX-5 wyróżnia się motywem stylizacji Kodo: Dusza ruchu, który stanowi połączenie ruchu z pięknem i siłą natury. Najlepszym dowodem na powszechne uznanie dla tej koncepcji jest prestiżowa międzynarodowa nagroda za wzornictwo Red Dot Design Award 2013.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama