/  /  /  / Mazda znów na mocnym plusie
Mazda

Mazda

Zmień
Mazda to producent samochodów osobowych z siedzibą w Hiroszimie, który zasłynął jako jedyna japońska marka, której udało się wygrać 24-godzinny wyścig na torze Le Mans. Ciekawostką jest również fakt, iż przez długi czas w Polsce nie było oficjalnego przedstawicielstwa firmy, a samochody trafiały do naszego kraju w sposób mniej oficjalny.
Dowiedz się więcej o marce
 

Mazda znów na mocnym plusie

Mazda|
null
© Mazda
null

W miesiącu październiku rejestracje nowych samochodów osobowych Mazdy na rynku niemieckim przekroczyły 3 200 egzemplarzy. To aż o 56,1% więcej niż w analogicznym czasie rok wcześniej.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Dla porównania, cały rynek niemiecki w dziesiątym miesiącu bieżącego roku kalendarzowego zwiększył sprzedaż tylko o 2,3%.

Łącznie w okresie styczeń-październik generalny importer Mazdy nad Renem może pochwalić się natomiast 38 000 zarejestrowanych egzemplarzy, co daje wzrost o dynamice prawie 11%.

Motorem napędowym sprzedaży japońskiej marki są oczywiście modele Mazda CX-5 oraz Mazda6, które uzyskały odpowiednio wynik na poziomie około 13 200 oraz 7 800 egzemplarzy. Generalny importer w Niemczech liczy na to, że do końca roku kalendarzowego klienci nad Renem zarejestrują też ponad 2 500 sztuk modelu Mazda3 nowej generacji (auto na zdjęciu).


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama