/  /  /  / Mazda wysoko w rankingu niezawodności TUV 2012
Mazda

Mazda

Zmień
Mazda to producent samochodów osobowych z siedzibą w Hiroszimie, który zasłynął jako jedyna japońska marka, której udało się wygrać 24-godzinny wyścig na torze Le Mans. Ciekawostką jest również fakt, iż przez długi czas w Polsce nie było oficjalnego przedstawicielstwa firmy, a samochody trafiały do naszego kraju w sposób mniej oficjalny.
Dowiedz się więcej o marce
 

Mazda wysoko w rankingu niezawodności TUV 2012

null
© Mazda
null

Mazda znalazła się wśród zwycięskich marek ogłoszonego niedawno rankingu niezawodności samochodów TUV 2012. W sumie aż osiem razy modele japońskiego producenta uplasowały się na liście Top-10 w każdej z ujętych kategorii wiekowych pojazdów.

Godny uwagi wynik uzyskał model Mazda2, który ze współczynnikiem 2,6 uplasował się na wysokim, drugim miejscu w kategorii pojazdów 2-3 letnich. Równie dobry rezultat uzyskał wspomniany produkt w dwóch wcześniejszych edycjach badania niezawodności pojazdów według TUV.

Raport niezawodności TUV 2012

Na pozycji ósmej w omawianej kategorii wiekowej znajdziemy natomiast model Mazda3, którego współczynnik usterkowości według TUV wynosi 3,2, a średni przebieg to około 39 000 km. W kategorii wiekowej 6-7 lat Mazda3 plasuje się na pozycji szóstej przed takimi autami jak m.in. Volkswagen Golf Plus czy Toyota Corolla.

Mazda3 pokazuje klasę w teście długodystansowym Auto Bild

Mający wierne grono wielbicieli roadster Mazda MX-5 zajmuje natomiast szóste miejsce w kategorii pojazdów 8-9 letnich, a także miejsce piąte w kategorii pojazdów 10-11 letnich według rankingu TV 2011.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama