/  /  /  / Mazda CX-5 liderem sprzedaży w gamie
Mazda

Mazda

Zmień
Mazda to producent samochodów osobowych z siedzibą w Hiroszimie, który zasłynął jako jedyna japońska marka, której udało się wygrać 24-godzinny wyścig na torze Le Mans. Ciekawostką jest również fakt, iż przez długi czas w Polsce nie było oficjalnego przedstawicielstwa firmy, a samochody trafiały do naszego kraju w sposób mniej oficjalny.
Dowiedz się więcej o marce
 

Mazda CX-5 liderem sprzedaży w gamie

null
© Mazda
null

Podobnie jak w Polsce, również i na rynku niemieckim crossover CX-5 okazał się najchętniej kupowanym modelem w całej gamie marki Mazda w roku ubiegłym. Czy w 2013 sytuacja się powtórzy? A może na czoło wysunie się teraz nowa Mazda6?

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W roku ubiegłym liczba zarejestrowanych egzemplarzy Mazdy CX-5 na rynku niemieckim wyniosła łącznie 8 726 egzemplarzy. To wystarczyło do zajęcia pierwszego miejsca w rankingu dla całej marki przed kolejno takimi modelami jak Mazda3 (8 650 sztuk) oraz Mazda2 (7 700 sztuk).

Wyniki CX-5 jest tym bardziej godny uwagi, jeśli przypomnimy sobie, że ten kompaktowy crossover zadebiutował dopiero w kwietniu 2012.

Na piątym miejscu listy uplasowała się natomiast Mazda6 z wynikiem łącznie 5 900 egzemplarzy. Dodajmy, że Mazda6 po zmianach generacyjnych oficjalnie wejdzie na rynek niemiecki w pierwszych dniach lutego. Generalny importer nie ukrywa, że to właśnie ten produkt oraz wspomniany wcześniej CX-5 mają stać się w tym roku główną siłą napędową sprzedaży.

Rośnie lista nagród w kolekcji Mazdy CX-5

A jaki wynik całkowity zanotowała Mazda na rynku niemieckim w roku 2012? Według danych rejestracyjnych wolumen osiągnął łącznie 40 700 egzemplarzy (-1,5%), co dało udział rynkowy rzędu 1,32%. Dla porównania, cały rynek w Niemczech, notując wynik około 3,082 mln rejestracji, skurczył się o 2,9%.

W roku bieżącym prognozuje się, że mimo niekorzystnego kontekstu rynkowego wynik Mazdy w Niemczech wyniesie łącznie około 46 600 rejestracji, przy udziale rynkowym około 1,55%.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama