/  /  /  / Mazda CX-5 doceniona za bezpieczeństwo
Mazda

Mazda

Zmień
Mazda to producent samochodów osobowych z siedzibą w Hiroszimie, który zasłynął jako jedyna japońska marka, której udało się wygrać 24-godzinny wyścig na torze Le Mans. Ciekawostką jest również fakt, iż przez długi czas w Polsce nie było oficjalnego przedstawicielstwa firmy, a samochody trafiały do naszego kraju w sposób mniej oficjalny.
Dowiedz się więcej o marce
 

Mazda CX-5 doceniona za bezpieczeństwo

Mazda|
null
© Mazda
nullnullnullnullnull

Mazda CX-5 nie została jeszcze poddana surowym testom wpływowej organizacji Euro NCAP. Tymczasem amerykańskie stowarzyszenie IIHS już zdążyło wystawić modelowi ocenę za bezpieczeństwo pasażerów. Jak nowa Mazda wypadła w tej próbie?

Amerykański instytut bezpieczeństwa drogowego IIHS wystawił modelowi Mazda CX-5 najwyższą ocenę łączną Top Safety Pick.

Testy zostały podzielone na cztery części, w których sprawdzano zachowanie auta podczas symulacji zderzenia czołowego (przy prędkości około 64 km/h), bocznego (50 km/h) oraz uderzenia w tył pojazdu (32 km/h), jak również przeprowadzono próbę wytrzymałości dachu. Za każdym razem nowa Mazda CX-5 uzyskała od IIHS ocenę "dobrą".

Dobre informacje związane z modelem CX-5 napływają również m.in. z Japonii, gdzie samochód zadebiutował w sprzedaży 16 lutego.

Mazda CX-5 oferta modelowa z cennikiem

W ciągu zaledwie miesiąca od tej daty japońscy klienci złożyli zamówienia na około 8 000 egzemplarzy; wcześniejsza prognoza producenta zakładała wynik na poziomie tysiąca sztuk miesięcznie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama