/  /  /  / Mazda CX-3 w drodze?
Mazda

Mazda

Zmień
Mazda to producent samochodów osobowych z siedzibą w Hiroszimie, który zasłynął jako jedyna japońska marka, której udało się wygrać 24-godzinny wyścig na torze Le Mans. Ciekawostką jest również fakt, iż przez długi czas w Polsce nie było oficjalnego przedstawicielstwa firmy, a samochody trafiały do naszego kraju w sposób mniej oficjalny.
Dowiedz się więcej o marce
 

Mazda CX-3 w drodze?

null
© Mazda
null

Według doniesień niemieckiej prasy motoryzacyjnej, Mazda pracuje nad miejskim crossoverem pozycjonowanym jako bezpośredni konkurent np. dla Opla Mokki. Auto ma być gotowe najpóźniej do roku 2015.

Nowy projekt Mazdy może według informacji AUTOStrassenverkehr otrzymać oznaczenie CX-3, a w gamie jednostek napędowych znajdą się ponoć konstrukcje o wachlarzu mocy między 100 a 150 KM. Samochód dysponować ma bagażnikiem o pojemności około 400 litrów, a długość nadwozia będzie krótsza o około 30 cm niż w przypadku większego CX-5 (na zdjęciu).

Ponadto mówi się o tym, że Mazda zaprezentuje jeszcze w tym roku swój pierwszy model z technologią hybrydową, opracowany dzięki współpracy z Toyotą.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama