/  /  /  / Mazda będzie produkować samochód Toyoty
Mazda

Mazda

Zmień
Mazda to producent samochodów osobowych z siedzibą w Hiroszimie, który zasłynął jako jedyna japońska marka, której udało się wygrać 24-godzinny wyścig na torze Le Mans. Ciekawostką jest również fakt, iż przez długi czas w Polsce nie było oficjalnego przedstawicielstwa firmy, a samochody trafiały do naszego kraju w sposób mniej oficjalny.
Dowiedz się więcej o marce
 

Mazda będzie produkować samochód Toyoty

Mazda Toyota|
Mazda2 obecnej generacji (wersja na rynek europejski)
© Mazda
Mazda2 obecnej generacji (wersja na rynek europejski)

Toyota Motor Corporation i Mazda Motor Corporation poinformowały, że w fabryce Mazdy w Meksyku, która jest w trakcie budowy, będzie produkowany model Toyoty przeznaczony do sprzedaży głównie na rynkach Ameryki Północnej.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Model Toyoty, zbudowany na bazie Mazdy2, trafi do produkcji latem 2015 roku. Rocznie produkowanych będzie 50 000 samochodów tej marki, sprzedawanych za pośrednictwem sieci dealerskiej Toyoty.

Rozpoczęcie produkcji w fabryce Mazdy w Meksyku planowane jest w ostatnim kwartale 2014 roku. Toyota poniesie część kosztów wyposażenia zakładu, zwiększenia mocy produkcyjnych oraz przystosowania go do produkcji swojego modelu.

Dzięki temu porozumieniu TMC zamierza wzbogacić swoją ofertę w Ameryce Północnej, a Mazda zwiększyć wydajność produkcji i rentowność.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama