/  /  /  / Kombi kontra SUV. Który jest lepszy?
Mazda

Mazda

Zmień
Mazda to producent samochodów osobowych z siedzibą w Hiroszimie, który zasłynął jako jedyna japońska marka, której udało się wygrać 24-godzinny wyścig na torze Le Mans. Ciekawostką jest również fakt, iż przez długi czas w Polsce nie było oficjalnego przedstawicielstwa firmy, a samochody trafiały do naszego kraju w sposób mniej oficjalny.
Dowiedz się więcej o marce
 

Kombi kontra SUV. Który jest lepszy?

null
© Hyundai
null

Modele segmentu SUV nie tylko w Polsce cieszą się dużym zainteresowaniem kupujących. Czy to tylko moda? Jak wypada porównanie tego typu samochodów z modelami kombi, które pod względem funkcjonalności i komfortu jazdy mają wiele do zaoferowania?

W aktualnym wydaniu tygodnika Auto Świat przygotowano ciekawe porównanie czterech modeli segmentu SUV, które w ramach jednej marki zestawiono z porównywalnym samochodem typu kombi, aby wykazać, który produkt stanowić może faktycznie lepszą propozycję dla kupującego. Poszczególne pojazdy oceniano w takich aspektach jak praktyczność (do zdobycia maksymalnie 100 punktów), zachowanie podczas jazdy (50 punktów) oraz koszty (50 punktów).

Naprzeciwko siebie stanęły następujące pary:
- Audi A3 Sportback 2.0 TDI kontra Audi Q3 2.0 TDI
- Hyundai ix35 2.0 CRDi kontra Hyundai i40 1.7 CRDi
- Mazda CX-5 2.2D kontra Mazda6 2.2D
- Mercedes ML 500 kontra Mercedes CLS 500 Shooting Brake

Porównanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem modeli typu kombi, które pokonały SUV-y wynikiem 4:1. Jedynie starcie dwóch samochodów Mazdy zakończyło się remisem. Werdykt redakcji brzmi w tym wypadku tak: "Osiągi obu samochodów (CX-5 oraz Mazdy6) są bardzo dobre. SUV notuje przewagę w praktyczności".

Obszerny artykuł porównujący modele SUV i kombi znaleźć można w aktualnym wydaniu tygodnika Auto Świat (2013.04.02). Redakcja zapowiada też drugą część testu, w którym zostaną porównane ze sobą samochody ze stajni marki Opel, Honda oraz BMW.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama