/  /  /  / KADRY | Po przygodzie w BMW znów do Mazdy
Mazda

Mazda

Zmień
Mazda to producent samochodów osobowych z siedzibą w Hiroszimie, który zasłynął jako jedyna japońska marka, której udało się wygrać 24-godzinny wyścig na torze Le Mans. Ciekawostką jest również fakt, iż przez długi czas w Polsce nie było oficjalnego przedstawicielstwa firmy, a samochody trafiały do naszego kraju w sposób mniej oficjalny.
Dowiedz się więcej o marce
 

KADRY | Po przygodzie w BMW znów do Mazdy

Mazda|
null
null

Mazda wzmocniła swój europejski zespół projektantów, przyjmując na stanowisko dyrektora kreatywnego Kevina Rice'a. Od 1 października 49-letni stylista zarządza procesem projektowania, koncentrując swoje wysiłki na rozwoju wielokrotnie nagradzanego motywu Kodo.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Przyjęcie tego stanowiska to powrót Rice'a do europejskiego centrum badań i rozwoju Mazdy w niemieckim Oberursel. W latach 1995–2000, pracując jako starszy projektant, Rice był pomysłodawcą wielu koncepcji przyszłych pojazdów Mazdy (między innymi modelu RX-8) oraz kierował pracami nad samochodem koncepcyjnym Neospace, który zadebiutował na salonie samochodowym Frankfurt 1999.

Następnie Rice pracował 13 lat w koncernie BMW, gdzie był odpowiedzialny za projekty karoserii licznych modeli, w tym nowej Serii 3 i 4. Teraz cenne i bogate doświadczenie projektanta będzie wspierać przełamujący konwencje design Mazdy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama