/  /  /  / EUROPA | Trwa dobra passa Mazdy
Mazda

Mazda

Zmień
Mazda to producent samochodów osobowych z siedzibą w Hiroszimie, który zasłynął jako jedyna japońska marka, której udało się wygrać 24-godzinny wyścig na torze Le Mans. Ciekawostką jest również fakt, iż przez długi czas w Polsce nie było oficjalnego przedstawicielstwa firmy, a samochody trafiały do naszego kraju w sposób mniej oficjalny.
Dowiedz się więcej o marce
 

EUROPA | Trwa dobra passa Mazdy

Mazda|
null
© Mazda
null

Mazda znów notuje bardzo dobre wyniki sprzedaży na rynku europejskim. W miesiącu wrześniu dynamika japońskiego producenta po raz kolejny wzrosła i to dwucyfrowo!

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Na rynku europejskim rejestracje Mazdy wyniosły we wrześniu prawie 17 000 egzemplarzy, co oznacza wzrost aż o 30,2% w stosunku rocznym. Dla porównania, cały rynek zwiększył równolegle wolumen o 5,5%.

Dzięki uzyskanemu wynikowi udział rynkowy w Europie kontrolowany przez Mazdę wynosi aktualnie 1,4% (wrzesień 2012: 1,2%).

Warto dodać, że dzięki wrześniowemu wynikowi już od trzech kolejnych miesięcy sprzedaż Mazdy zwiększa się o co najmniej 30% w porównaniu z analogicznym miesiącem 2012.

Narastająco od stycznia wolumen sprzedaży Mazdy w Europie przekroczył łącznie 114 000 egzemplarzy, czy więcej niż w analogicznym czasie rok wcześniej o 13,5%.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama