/  /  /  / 10-te urodziny Mazdy3
Mazda

Mazda

Zmień
Mazda to producent samochodów osobowych z siedzibą w Hiroszimie, który zasłynął jako jedyna japońska marka, której udało się wygrać 24-godzinny wyścig na torze Le Mans. Ciekawostką jest również fakt, iż przez długi czas w Polsce nie było oficjalnego przedstawicielstwa firmy, a samochody trafiały do naszego kraju w sposób mniej oficjalny.
Dowiedz się więcej o marce
 

10-te urodziny Mazdy3

Mazda|
null
© Mazda
null

Mazda przygotowuje się do obchodów 10-lecia swojego najpopularniejszego modelu w gamie, czyli kompaktowej 3-ki. Dokładnie dziesięć lat temu, 25 czerwca 2003 roku z linii produkcyjnej w japońskim Hofu zjechała pierwsza Mazda3.

Od tego czasu samochód przełamuje konwencje, podbija serca kolejnych kierowców i ma już na końcie 136 nagród na całym świecie.

Dzięki połączeniu efektownej stylizacji, wydajności i najwyższej jakości wykonania, pierwsza generacja Mazdy3 zrewolucjonizowała segment C. Ten dynamiczny sportowy kompakt, oparty na filozofii Zoom-Zoom, okazał się rynkowym hitem: sprzedano łącznie około 2,2 mln samochodów.

Kolejny model, wprowadzony do sprzedaży w roku 2009, został zaprojektowany zgodnie z przyjętą przez Mazdę strategią Odpowiedzialnego Zoom-Zoom, zakładającą tworzenie coraz lżejszych, bardziej ekonomicznych i bezpieczniejszych pojazdów, które zapewnią kierowcom charakterystyczną dla Mazdy radość z jazdy i niezawodność.

Lista przebojów Mazdy

Mazda3 drugiej generacji ze swoją inspirującą, sportową sylwetką, jeszcze lepszymi osiągami i większym komfortem jazdy to bez wątpienia samochód, który jest zarazem bardziej przyjazny dla środowiska niż kiedykolwiek wcześniej; a wszystko to dzięki rozwiązaniom technicznym takim jak system i-stop, wyłączający silnik podczas postoju i umożliwiający szybsze jego uruchomienie niż u konkurentów.

Mazda3 wyznaczyła również kilka standardów w zakresie bezpieczeństwa dzięki innowacyjnym technologiom jak np. system monitoringu strefy za samochodem RVM (pierwszy tego typu system w segmencie wyróżniony nagrodą Euro NCAP Advanced Award) oraz reflektory z adaptacyjnym doświetlaniem zakrętów AFS.

Nic dziwnego zatem, że Mazda3 otrzymała na świecie najwyższe oceny w zakresie bezpieczeństwa, w tym maksymalną notę pięciu gwiazdek od Euro NCAP.

Model drugiej generacji okazał się równie popularny jak pierwsza Mazda3: do dziś sprzedano około 1,4 mln egzemplarzy. W Australii w latach 2011–2012 Mazda3 była najchętniej kupowanym samochodem osobowym. Konsekwentnie oferowała kierowcom niezawodność: na swoim koncie ma chociażby tytuł najlepszego modelu w opublikowanym przez J.D. Power badaniu satysfakcji klientów w Niemczech w 2011 roku. Wcześniej uznano ją za najlepszy samochód kompaktowy roku 2010.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama