/  /  /  /  / Nowa Mazda MX-5 trafi do Europy jesienią
Mazda MX-5

Mazda MX-5

Zmień
SegmentSportowo Rekreacyjne / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Nowa Mazda MX-5 trafi do Europy jesienią

Mazda|
null
© Mazda
nullnull

Pierwsze egzemplarze zmodernizowanej Mazdy MX-5 opuszczają linię produkcyjną fabryki w Hiroszimie i już jesienią można je będzie kupić w Europie. MX-5 jest teraz bezpieczniejsza i dostarczy jeszcze więcej przyjemności z jazdy.

Zmodernizowaną Mazdę MX-5 będzie można kupić w Europie już jesienią tego roku. Do polskiej gamy MX-5 ta wersja dołączy w roku 2013.

MX5 ze zmodernizowanym nadwoziem i wnętrzem będzie oferowany w dwóch wersjach: jako coupe z twardym składanym dachem oraz jako klasyczny roadster z dachem brezentowym.

Nowy przedni zderzak MX-5 ma optymalne parametry aerodynamiczne, a jednocześnie sprawia, że roadster Mazdy prezentuje się bardziej agresywnie. Europejczycy otrzymają także nowy popielaty kolor nadwozia: dotychczasowy Metropolitan Grey zostanie zastąpiony odcieniem Dolphin Grey. Zmienione detale zestawu wskaźników i dopasowane do nich ramiona kierownicy podkreślają elegancję wnętrza.

Więcej frajdy na zakrętach
MX-5 zawsze słynęła z wrażeń, jakich dostarcza jej prowadzenie, a zmodernizowany model jeszcze dynamiczniej reaguje na polecenia kierowcy. W egzemplarzach z przekładnią manualną ruch przepustnicy i głębokość wciskania pedału przyspieszenia są sterowane i kontrolowane osobno, co wzmaga poczucie przyspieszenia liniowego i zapewnia jeszcze lepsze panowanie nad pojazdem w czasie przyspieszania z niskiej prędkości (na przykład na krętych drogach poza miastem).

Dzięki modyfikacji podciśnieniowego siłownika wspomagania pompy układu hamulcowego zoptymalizowano sterowanie powrotem pedału hamulca, co jest szczególnie odczuwalne przy hamowaniu przed wejściem w zakręt. Kiedy kierowca zdejmuje stopę z pedału hamulca i ponownie wciska pedał gazu, nowy moduł sterowania przyspieszeniem reaguje bardziej zdecydowanie.

W wyniku wprowadzonych zmian samochód łagodniej hamuje i płynniej przyspiesza, a kierowcy łatwiej jest wrócić do pierwotnej prędkości.

Miękkie lądowanie na masce
MX-5 po ostatnich zmianach nie tylko prezentuje się bardziej agresywnie, ma lepsze właściwości aerodynamiczne i stabilniej prowadzi się w zakrętach, ale także jest dużo bezpieczniejsza dla pieszych.

Mazda wprowadziła nowy, chroniący pieszego system „aktywnej maski”. W przypadku wykrycia kolizji z pieszym maska zostaje automatycznie uniesiona, a powstała pod nią pusta przestrzeń pochłania część energii uderzenia i amortyzuje upadek.

Lepiej chronione są także nogi pieszego dzięki nowej konstrukcji przedniego zderzaka.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Mazda MX-5

Nowa Mazda MX-5 na start
2015-03-09 15:02
Mazda atakuje
2014-12-30 10:20
Mazda i promocje
2014-11-18 13:22
Nowa Mazda MX-5
2014-10-02 09:33
Nowa Mazda MX-5: Teraz czas na Paryż!
2014-09-10 14:15
NOWOŚĆ | Roadster z Japonii
2014-09-04 09:36