/  /  /  /  / Mazda6 zdobywa prestiżową nagrodę za wzornictwo Red Dot 2013
Mazda Mazda6

Mazda Mazda6

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Średnia
Cena89 900 zł - 167 900 zł (aktualizacja: 2017-01-02)
Emisja CO2108 g/km - 150 g/km
Żużycie paliwa4,2 L/100km - 6,4 L/100km
 

Mazda6 zdobywa prestiżową nagrodę za wzornictwo Red Dot 2013

Mazda|
null
© Mazda
null

Nowa Mazda6 została uhonorowana nagrodą Red Dot, która jest wyrazem międzynarodowego uznania dla jej wyjątkowej stylizacji. Jest to kolejny sukces "szóstki" oraz motywu projektowego Kodo: Dusza ruchu.

37-osobowe jury złożone z niezależnych ekspertów wzornictwa oceniało zgłoszenia do konkursu według dziewięciu kryteriów i wyróżniło inspirowany Kodo model Mazda6 za innowacyjny design. Kodo jest nagradzanym motywem, który marka zastosowała w nowej generacji pojazdów. Jego inspiracją było gwałtowne uwolnienie energii charakteryzujące zwierzęta lub sportowców zrywających się do biegu.

Kodo symbolizuje dynamikę samochodów Mazda, a także stanowi dopełnienie niekonwencjonalnego podejścia marki do samochodów, których prowadzenie daje dużo radości.

Wśród dotychczasowych sukcesów Kodo znajduje się przyznana przez niemiecki magazyn Auto Bild nagroda European Design Award 2012 (dla Mazdy CX-5, czyli pierwszego modelu Kodo) oraz pierwsze miejsce w kategorii samochód koncepcyjny w konkursie German Design Council's Automotive Brand Contest 2012 (dla Mazdy Takeri).

Nowa Mazda6, która bazuje na koncepcji Takeri i jest drugim modelem o stylizacji Kodo, została wyposażona w wiele przełomowych technologii Skyactiv, zapewniających kierowcy poczucie jedności z samochodem (Jinba Ittai). Dzięki wdrożeniu długoterminowej wizji rozwoju "Odpowiedzialnego Zoom-Zoom" najnowszy model Mazdy gwarantuje jedne z najlepszych wyników w swojej klasie pod względem oszczędności paliwa, osiągów oraz bezpieczeństwa.  

"Naszym celem przy tworzeniu nowego modelu Mazda6 było osiągnięcie doskonałej równowagi i proporcji pojazdu, które przykuwają wzrok, rozbudzają zmysły i sprawiają, że natychmiast ma się ochotę usiąść za kierownicą - tłumaczy Peter Birtwhistle, główny projektant w Europejskim Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Mazdy. "Nagroda Red Dot za stylizację jest doskonałym świadectwem atrakcyjności Kodo".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Mazda Mazda6