/  /  /  /  / Mazda6 zdobywa komplet gwiazdek Euro NCAP
Mazda Mazda6

Mazda Mazda6

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Średnia
Cena89 900 zł - 167 900 zł (aktualizacja: 2017-01-02)
Emisja CO2108 g/km - 150 g/km
Żużycie paliwa4,2 L/100km - 6,4 L/100km
 

Mazda6 zdobywa komplet gwiazdek Euro NCAP

Mazda|
null
© Mazda
null

Po uzyskaniu 5 gwiazdek od Euro NCAP nowa Mazda6 została oficjalnie uznana jednym z najbezpieczniejszych samochodów jeżdżących po europejskich drogach. Ten wynik potwierdza skuteczność strategii Mazdy, skupiającej się na poprawie bezpieczeństwa pojazdów marki za pomocą innowacji takich jak amortyzujące uderzenia nadwozie Skyactiv.

Nowa Mazda6 została czwartym modelem marki, dołączając do Mazdy6 i Mazdy3 poprzedniej generacji oraz Mazdy CX-5, który otrzymał pięć gwiazdek w rygorystycznym systemie oceny wprowadzonym przez Euro NCAP w 2009 roku.

Punktację w poszczególnych kategoriach ustala się na podstawie kilku testów zderzeniowych, w tym uderzenia czołowego przy 64 km/h, uderzenia bocznego przez inny pojazd przy 50 km/h, uderzenia bocznego przez słup przy 29 km/h oraz potrącenia pieszego przy 40 km/h.

Ogranizacja Euro NCAP poddaje również ocenie elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC).

Zarówno wersja sedan, jak i wersja Sport Kombi Mazdy6 obecnej generacji zdobyły najwyższą punktację we wszystkich czterech kategoriach. Samochód uzyskał odpowiednio 92%, 77% i 81% za ochronę pasażera dorosłego, ochronę dzieci i systemy wspomagające bezpieczeństwo.

Są to wyniki znacznie wyższe od progów 80%, 60% i 65%, które trzeba było zdobyć w tych kategoriach, aby ogółem zebrać pięć gwiazdek.

Wyniki zderzeniowe Euro NCAP

Modelowi japońskiego producenta przyznano 66% za bezpieczeństwo pieszych, co stanowi jedną z najlepszych ocen wśród pojazdów testowanych w Europie w tym roku.

Dzięki zastosowaniu wysoko-wytrzymałej stali oraz innych innowacji wzmacniających strukturę nadwozia i polepszających bezpieczeństwo pasywne, nowy model jest nie tylko mocniejszy i oszczędniejszy, ale też lżejszy i bardziej odporny na kolizje niż jego poprzednicy.

Cennik Mazda6

Dodatkowo oparte na czujnikach systemy i-Activsense pomagają zapobiegać wypadkom lub zmniejszać ich skutki, jeśli już się wydarzą.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Mazda Mazda6