/  /  /  /  / Mazda6 do sprawdzenia w serwisie
Mazda Mazda6

Mazda Mazda6

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Średnia
Cena89 900 zł - 167 900 zł (aktualizacja: 2017-01-02)
Emisja CO2108 g/km - 150 g/km
Żużycie paliwa4,2 L/100km - 6,4 L/100km
 

Mazda6 do sprawdzenia w serwisie

UOKIK|

Jak poinformowano Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, niektóre egzemplarze modelu Mazda6 mogą mieć usterkę fabryczną. Dlatego też prewencyjnie generalny importer Mazdy w Polsce zdecydował się ogłosić stosowną akcję naprawczą.

Usterka może dotyczyć niektórych egzemplarzy modelu Mazda6/GJ (auta wyprodukowane w Japonii, w okresie od 31 lipca 2012 r. do 9 marca 2013), gdzie mógł ewentualnie zostać wmontowany jeden z wadliwych elektronicznych komponentów konwertera (przetwornika napięcia) DC/DC, odpowiedzialny za zapobieganie zakłóceniom fal radiowych.

W czasie jego produkcji mogło dojść do błędu, który może spowodować niewłaściwe funkcjonowanie konwertera, a w najgorszej sytuacji mógłby doprowadzić do jego przegrzania i zapłonu.

Na rynku polskim omawianą kampanią naprawczą łącznie objętych jest 150 samochodów Mazda6 (lista numerów VIN patrz TUTAJ).

Generalny importer poinformował właścicieli samochodów listem poleconym o możliwości wystąpienia usterki oraz konieczności przeprowadzenia naprawy. Ponadto wyjaśniono procedurę odbioru od klienta lub dostarczenia pojazdu objętego kampanią do dealera. Wszystkim klientom na czas naprawy zostały zapewnione samochody zastępcze.

Naprawa polega na wymianie konwertera DC/DC, a także na sprawdzeniu oraz nałożeniu dodatkowych osłon na przewody prądowe.

Bliższych informacji związanych z kampanią serwisową udziela Mazda Motor Logistics Europe Sp. z o.o. Oddział w Polsce (ul. Iłżecka 24, 02-135 Warszawa; http://www.mazda.pl/orphan/contact_us/).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Mazda Mazda6