/  /  /  /  / Mazda pomaga dzieciom
Mazda Mazda5

Mazda Mazda5

Zmień
SegmentVany / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Mazda pomaga dzieciom

Spółka|
null
© Mazda
nullnullnullnullnull

Firma Mazda Motor Poland przekazała Mazdę5 na potrzeby Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Pomoc dzieciom od dawna wpisuje się w działania Mazdy, również na polskim rynku. Organizacja imprez dla dzieci i wspieranie inicjatyw na ich rzecz, również z udziałem pracowników i sieci dealerskiej, oddaje założenia koncepcji Zoom-Zoom Mazdy.

Zoom-Zoom to przyjemność z jazdy samochodem, ale również młodość ducha i odnalezienie radości z dzieciństwa.

Tę radość czasami trudno wyrazić dzieciom z problemami zdrowotnymi, dlatego Mazda Motor Poland postanowiła przekazać Mazdę5 jednemu z największych specjalistycznych szpitali pediatrycznych w kraju. Samochód uprzyjemni dzieciom przejazdy do szpitala i ułatwi logistykę warszawskiego Centrum Zdrowia Dziecka (CZD).

W imieniu CZD samochód odebrali: Paweł Trzciński (kierownik Działu Komunikacji Społecznej) oraz Wojciech Chmieliński (kierownik Działu Transportu CZD).

„Jesteśmy bardzo wdzięczni za ten gest. Centrum Zdrowia Dziecka ma ogromne potrzeby, jeżeli chodzi o przewożenie naszych małych pacjentów - powiedział dr Paweł Trzciński. „Szczególnie zainteresowały nas udogodnienia dla najmłodszych pasażerów, którymi charakteryzuje się auto. Mazda na pewno nie będzie stała bezczynnie: wielu pacjentów przewozimy z domów na badania czy specjalistyczne zabiegi”.

Przekazany samochód został specjalnie oklejony. Inspiracją dla projektu było między innymi malowanie Mazdy5 farbami przez dzieci podczas Dnia Dziecka na Zamku Królewskim w Warszawie. Wtedy po raz pierwszy poinformowano o udostępnieniu Mazdy dla Centrum Zdrowia Dziecka, w którym trwa aktualnie duży remont finansowany przez Fundację TVN „nie jesteś sam”.

„Z radością przekazujemy Centrum Zdrowia Dziecka samochód naszej marki. Mam nadzieję, że zarówno dzieci, jak i pracownicy CZD będą zadowoleni, a nasz minivan sprawdzi się szczególnie w czasie remontu, kiedy potrzeby logistyczne są większe - powiedziała Magdalena Węglewska, dyrektor PR Mazda Motor Poland. „Jest to Mazda5 w wersji z silnikiem diesla o pojemności 1,6 l i mocy 115 KM; 7-miejscowa, z funkcjonalnym systemem foteli Karakuri i przesuwnymi drzwiami bocznymi. Mamy nadzieję, że Mazda5 będzie bardzo pomocna i funkcjonalna w codziennym użytkowaniu, a dzieci docenią jej komfort”.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Mazda Mazda5

Mazda atakuje
2014-12-30 10:20
Mazda i promocje
2014-11-18 13:22
Mazda5 z możliwą usterką
2013-04-15 12:03
Udoskonalona Mazda5
2013-02-15 12:45
Trwa wyprzedaż modelu Mazda6
2012-11-27 15:17
Wersje Navi Plus dla trzech modeli Mazdy
2012-03-23 12:07