/  /  /  /  / Mazda3 najlepsza wśród kompaktów
Mazda Mazda3

Mazda Mazda3

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Mazda3 najlepsza wśród kompaktów

Mazda|
null
© Mazda
nullnullnull

W niemieckiej edycji badania poziomu zadowolenia klientów JD Power, Mazda3 nie tylko objęła prowadzenie w ważnym segmencie kompaktów, ale również zdobyła więcej punktów niż którykolwiek z pozostałych 117 modeli objętych badaniem i jako złoty medalista stanęła na podium wyżej od Mercedesa Klasy A oraz Hondy Civic.

Klienci Mazdy należą do najbardziej usatysfakcjonowanych w Europie. Podkreśliły to niedawno ponownie dwa badania poziomu satysfakcji klienta w roku 2011, przeprowadzone przez JD Power na terenie Niemiec i Wielkiej Brytanii. Około 17 000 właścicieli samochodów z obydwu krajów, stanowiących kluczowe rynki dla przemysłu motoryzacyjnego, poproszono o ocenę własnego samochodu pod względem dynamiki jazdy, sterowności, niskich kosztów eksploatacji, niezawodności mechanicznej oraz jakości wykończenia wnętrza.

W Niemczech Mazda3 nie tylko objęła prowadzenie w ważnym segmencie samochodów kompaktowych, ale również zdobyła więcej punktów niż którykolwiek z pozostałych 117 modeli objętych badaniem i jako złoty medalista stanęła na podium wyżej od Mercedesa Klasy A oraz Hondy Civic. Dynamiczna Mazda2 również może świętować zwycięstwo po tym, jak wygrała w segmencie aut małych, wyprzedzając Dacię Logan i Mini.

Dzięki tym znakomitym wynikom Mazda zajęła trzecie miejsce pośród 28 marek objętych badaniem, awansując o jedno miejsce w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Respondenci badania JD Power w Wielkiej Brytanii powtórnie wybrali Mazdę MX-5 zwyciężczynią w segmencie samochodów sportowych. Roadster Mazdy osiągnął jeszcze jeden sukces: ocena punktowa satysfakcji dla tego samochodu była wyższa niż zeszłoroczny zwycięski wynik. MX-5 z łatwością zostawiła w tyle Volkswagena Scirocco oraz luksusowe samochody sportowe takie jak Audi TT, Mercedes-Benz CLK oraz SLK.

Ocenę tę udało się uzyskać zaledwie w cztery miesiące po tym, jak 900-tysięczna Mazda MX-5 opuściła linię produkcyjną w Japonii (fakt ten wymaga aktualizacji wpisu tego samochodu w światowej księdze rekordów Guinnessa jako najlepiej sprzedającego się dwuosobowego samochodu sportowego wszechczasów). Większość egzemplarzy tego niezwykle solidnego modelu wciąż można spotkać na drogach. Mazda MX-5, która zyskała popularność na wszystkich rynkach, na które została wprowadzona, zachwyciła europejskich entuzjastów samochodów sportowych swoją sterownością podczas wyścigu na lodzie MX-5 Ice Race, zorganizowanego w Szwecji na początku tego roku. Ten kultowy już samochód ma swoich wielbicieli, fankluby i poświęcone mu serwisy internetowe zrzeszające jego entuzjastów ze wszystkich kontynentów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama