/  /  /  /  / Wysoka cena odsprzedaży Mazdy CX-5
Mazda Mazda2

Mazda Mazda2

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Wysoka cena odsprzedaży Mazdy CX-5

Mazda|
null
© Mazda
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Wiodąca firma szacująca wartość samochodów przewiduje, że Mazda CX-5 znajdzie się pośród najlepszych kompaktowych SUV-ów w Niemczech. Przypomnijmy, że niedawno generalny importer Mazdy ogłosił ceny nowego CX-5 obowiązujące na rynku polskim.

Mazda CX-5 wzbudza ogromne zainteresowanie w Europie. Co ważne: nowy model Mazdy ma uzyskać jedną z najwyższych cen odsprzedaży w segmencie kompaktowych SUV-ów w Niemczech - przewiduje Eurotax (znany jako Schwacke w Niemczech i Glass’s Guide w Wielkiej Brytanii), wiodąca firma szacująca wartość samochodów.

"Nowa Mazda CX-5 to pierwszy kompaktowy SUV Mazdy - mówi Steffen Schick, dyrektor zarządzający w EurotaxGlass’s Global Services Division. "Technologia Skyactiv Mazdy ukazuje ogromny potencjał, łącząc bardzo wydajny zespół napędowy, lekkie nadwozie i dynamiczny układ jezdny. Najniższe w klasie zużycie paliwa i emisja dwutlenku węgla poniżej 120 g/km to dbałość o środowisko przy zachowaniu dynamiki i przyjemności z jazdy".

Podano polskie ceny Mazdy CX-5

Schick zaznaczył także, że mieszanka efektownego wyglądu, przyjaznego nastawienia do środowiska, niskiego zużycia paliwa i emisji dwutlenku węgla, atrakcyjnej ceny i bogatego wyposażenia seryjnego przekłada się na przewidywany niski całkowity koszt eksploatacji Mazdy CX-5.

Już same powyższe zalety usprawiedliwiałyby wysoką wartość rezydualną, ale Mazda CX-5 jest także znakomicie wyposażona pod względem bezpieczeństwa, w innowacyjne technologie takie jak np. układ automatycznego hamowania (SCBS) i układ monitorowania tyłu pojazdu (RVM), który wyróżniono nagrodą Euro NCAP Advanced.

Mazda potwierdziła także reputację producenta niezawodnych samochodów: Mazda3, Mazda5 i Mazda6 zajmują obecnie czołowe miejsca na liście samochodów poddanych testowi na dystansie 100 000 km przez niemiecki tygodnik Auto Bild.

Nowa Mazda CX-5 oferta modelowa z cennikiem

Wszystko to pozwala umieścić Mazdę CX-5 bardzo wysoko w rankingu przewidywanej wartości rezydualnej w segmencie kompaktowych SUV-ów. Eurotax szacuje, że po trzech latach i 60 000 km przebiegu Mazda CX-5 4WD ze 150-konnym silnikiem Diesla zachowa 53% pierwotnej wartości.

To sytuuje ją wśród najlepszych samochodów segmentu kompaktowych SUV-ów w Niemczech.

To znakomita wiadomość dla europejskich klientów flotowych szukających samochodu, który nie tylko będzie zwracał uwagę wyjątkową stylizacją, ale zapewni obniżenie kosztów operacyjnych, a na przestrzeni kilku lat zachowa większą wartość niż wiele konkurencyjnych modeli.

"Jesteśmy zadowoleni, że Eurotax wziął pod uwagę przełomowy charakter technologii Skyactiv, która gwarantuje klientom flotowym najniższe w klasie emisję dwutlenku węgla i zużycie paliwa, idące w parze z doskonałymi właściwościami dynamicznymi - powiedział Christian Blank, dyrektor ds. flotowych Mazdy w Europie.

"Europejscy klienci zwracają się w stronę mniejszych, wszechstronnych pojazdów, takich jak kompaktowy SUV Mazda CX-5. Wierzymy, że ten model przypadnie do gustu przedsiębiorcom, reprezentującym różne branże, od małych i średnich firm po olbrzymie koncerny, ale szukających nowego samochodu, który zasili ich floty. Samochodu, który podkreśli dbałość o środowisko naturalne, ale bez poświęcania przyjemności z jazdy czy atrakcyjnego wyglądu".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Mazda Mazda2