/  /  /  /  / Mazda5 z możliwą usterką
Mazda Mazda2

Mazda Mazda2

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Mazda5 z możliwą usterką

UOKiK|
null
© Mazda
null

Jak poinformowano Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, niektóre egzemplarze modelu Mazda5 mogą mieć usterkę fabryczną. Dlatego też prewencyjnie generalny importer Mazdy w Polsce zdecydował się ogłosić stosowną akcję naprawczą.

Usterka może dotyczyć niektórych egzemplarzy modelu Mazda5 (CW) z silnikiem wysokoprężnym MZ-CD 1.6, wyprodukowanych w Japonii w okresie od 1 października 2010 do 7 listopada 2012. Ustalono, że może tu wystąpić niedostateczne uszczelnienie jednego z konektorów przedniej wiązki elektrycznej, do którego podłączony jest moduł sterujący świec żarowych.

Ze względu na miejsce jego instalacji w konektorze podczas jazdy w deszczu i/lub mycia pojazdu może zbierać się woda, a następnie dostawanie się tej wody do wnętrza modułu sterującego świec żarowych.

Jeśli woda dostanie się do środka modułu, to spowoduje korozję jego obwodów elektronicznych i elektrycznych. W najgorszym przypadku może nastąpić przegrzanie i nadtopienie/stopienie się modułu, a nawet zapłon.

Na rynku polskim kampanią naprawczą łącznie objętych jest 50 samochodów Mazda5 z silnikiem wysokoprężnym MZ-CD 1.6. Lista numerów VIN znajduje się TUTAJ.

Generalny importer poinformuje właścicieli samochodów listem poleconym o możliwości wystąpienia usterki oraz konieczności przeprowadzenia naprawy. Naprawa polega na sprawdzeniu stanu złącza elektrycznego i modułu sterującego świec żarowych oraz jego przeniesieniu w miejsce nienarażone na działanie wody.

Niezależnie od powyższych działań w przypadku stwierdzenia dostania się wody lub korozji styków modułu jest on wymieniany na nowy.

Bliższych informacji związanych z kampanią serwisową udziela Mazda Motor Logistics Europe Sp. z o.o. Oddział w Polsce (ul. Iłżecka 24, 02-135 Warszawa; http://www.mazda.pl/orphan/contact_us/).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Mazda Mazda2