/  /  /  /  / Mazda kończy produkcję w USA
Mazda Mazda2

Mazda Mazda2

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Mazda kończy produkcję w USA

null
© Mazda
null

W sierpniu zakończyła się produkcja samochodów marki Mazda w zakładach AutoAlliance International (stan Michigan). Jest to spółka joint-venture z Ford Motor. Ford nabył 50% udziałów w tym przedsięwzięciu w roku 1992.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W omawianej fabryce Mazda rozpoczęła produkcję samochodów w roku 1987. Były to początkowo egzemplarze modelu Mazda MX6 oraz Ford Probe.

Po zakończeniu produkcji w AutoAlliance International Mazda zamierza oferować na rynku amerykańskim model Mazda6 nowej generacji wytwarzany w Japonii. Co ciekawe, AutoAlliance International nadal pozostanie spółką joint-venture, w której Mazda i Ford zachowają po 50% udziałów.

Ford zamierza zrealizować w fabryce inwestycje warte około 550 mln dolarów. Będzie tu wytwarzany model Ford Fusion, który dołączy do montowanego tu już Mustanga.

W swojej dotychczasowej historii zakłady spółki AutoAlliance International produkowały na rynek egzemplarze takich modeli jak Mazda MX6, Mazda 626, Mazda6, Ford Probe, Mercury Cougar, a obecnie również Ford Mustang.

Na koniec dodajmy, że Mazda aktualnie jest w trakcie budowy zupełnie nowej fabryki w Meksyku, która ma ruszyć z produkcją samochodów w roku 2014.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Mazda Mazda2