/  /  /  /  / Jaka będzie nowa Mazda2?
Mazda Mazda2

Mazda Mazda2

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Jaka będzie nowa Mazda2?

Autoblog|
Mazda2 obecnej generacji
© Mazda
Mazda2 obecnej generacji

To pytanie może zadawać sobie coraz więcej osób tym bardziej, że w ostatnim czasie pojawiły się w internecie ciekawe szczegóły dotyczące tego auta. Otóż według dobrze poinformowanych źródeł, nowa Mazda2 ma być oparta na zmodyfikowanej płycie z większej Mazdy CX-5.

Mazda2 obecnej generacji pojawiła się na rynku w roku 2007, a trzy lata temu przeszła zmiany modernizacyjne. Od strony konstrukcyjnej to sympatyczne autko miejskie jest spokrewnione z Fordem Fiestą.

Po zmianach generacyjnych sytuacja ma się diametralnie zmienić: według informacji pochodzących z mediów brytyjskich, zupełnie nowa Mazda2 ma być już w całości produktem japońskiego koncernu, który na potrzeby tego projektu zamierza ponoć zmodyfikować płytę podłogową zaadoptowaną w większym CX-5 (pakiet technologii określany wspólną nazwą Skyactiv).

Kluczowe rozwiązania konstrukcyjne z CX-5 zastosowano już z powodzeniem w gamie nowej Mazdy6, zaprezentowanej podczas wystawy branżowej Paryż 2012. Mówi się też o tym, że następna w kolejce jest nowa Mazda3, spodziewana jeszcze w tym roku.

Druga ciekawa informacja jest taka, że w przypadku swoich czołowych produktów wolumenowych Mazda zamierza wprowadzić zaledwie 4-letni cykl modelowy, z face-liftingiem przypadającym dwa lata po premierze rynkowej. To by oznaczało tyle, że np. obecnie lansowana Mazda6 będzie oferowana do roku 2016, a już w roku przyszłym zostaną wprowadzone zmiany modernizacyjne.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Mazda Mazda2