/  /  /  / Wzrost o 55%
Mazda

Mazda

Zmień
Mazda to producent samochodów osobowych z siedzibą w Hiroszimie, który zasłynął jako jedyna japońska marka, której udało się wygrać 24-godzinny wyścig na torze Le Mans. Ciekawostką jest również fakt, iż przez długi czas w Polsce nie było oficjalnego przedstawicielstwa firmy, a samochody trafiały do naszego kraju w sposób mniej oficjalny.
Dowiedz się więcej o marce
 

Wzrost o 55%

Mazda|
null
© Mazda
null

W miesiącu październiku Mazda zanotowała wzrost rejestracji na rynku europejskim aż o 55% w stosunku rocznym. Dla porównania, cały rynek zwiększył wolumen "tylko" o 4,6%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Warto podkreślić, że wynik październikowy to już czwarty miesiąc z kolei, kiedy wolumen Mazdy na rynku europejskim (kraje EU+EFTA) wykazuje dynamikę wzrostu na poziomie ponad 30%.

Licząc natomiast łącznie od początku bieżącego roku, rejestracje Mazdy na rynku europejskim przekroczyły poziom 125 000 egzemplarzy. To daje wzrost o 16,3%. Dla porównania, wynik całego rynku wykazuje w omawianym czasie spadek powyżej 3%.

Bardzo ważnym wzmocnieniem gamy produktowej marki z Japonii jest wprowadzenie na rynek Mazdy3 nowej generacji, która w początkowym okresie notuje dobre wyniki sprzedaży przede w takich krajach jak Niemcy, Austria oraz Szwajcaria. Firma ma szansę jeszcze bardziej poprawić swoje wyniki, ponieważ kampania związana z lansowaniem nowej "trójki" na rynku europejskim nadal trwa.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama