/  /  /  / Niezwykła premiera nowej Mazdy3 w Polsce
Mazda

Mazda

Zmień
Mazda to producent samochodów osobowych z siedzibą w Hiroszimie, który zasłynął jako jedyna japońska marka, której udało się wygrać 24-godzinny wyścig na torze Le Mans. Ciekawostką jest również fakt, iż przez długi czas w Polsce nie było oficjalnego przedstawicielstwa firmy, a samochody trafiały do naszego kraju w sposób mniej oficjalny.
Dowiedz się więcej o marce
 

Niezwykła premiera nowej Mazdy3 w Polsce

MMPOL|
null
© Andrzej Engelbrecht/AKPA
nullnull

5 września odbyła się w stolicy wyjątkowa premiera nowej Mazdy3. Wydarzenie zorganizowano na otwartej przestrzeni pod Mostem Świętokrzyskim w Warszawie.

Warszawa znalazła się na trasie przejazdu Mazd3, które udały się jakże trudną i długą trasę z Hiroszimy do Frankfurtu. Wzięły one udział w paradzie ulicami miasta, złożonej z ponad 60 samochodów (głównie Mazd3 poprzednich generacji i Mazd323) prowadzonych przez miłośników japońskiej marki.

Aby wziąć udział w konwoju, najnowsze modele Mazdy3 pokonały trasę liczącą prawie 15 000 km. Osiem samochodów zjechało wprost z taśmy produkcyjnej w Hiroszimie i od razu ruszyło w długą i wymagającą drogę. Celem wyprawy były międzynarodowe targi motoryzacyjne IAA 2013 we Frankfurcie.

Niestety, dwie Mazdy3 zostały zatrzymane na granicy białoruskiej, ale sześć Mazd dzielnie dotarło do Warszawy i miało okazję wziąć udział w prezentacji.

Rytmu imprezie nadał bębniarski Drum Show, a gwiazdą wieczoru był Enej. Honorowy patronat nad imprezą objęła Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Miasta Stołecznego Warszawy.

"Mazdy3 przyjechały na kołach bezpośrednio z Hiroszimy, przez dwa kontynenty, 9 stref czasowych i 30 miast. To nietypowa, ekstremalna jazda testowa. Jako miejsce premiery wybraliśmy przestrzeń pod Mostem Świętokrzyskim. Naszym założeniem było połączenie elegancji warszawskiej panoramy z undergroundem, wydarzenia motoryzacyjnego i kulturalnego - mówi Magdalena Węglewska, dyrektor PR Mazda Polska.

Po uroczystym polskim etapie wyprawy "Mazda Route3: Hiroshima - Frankfurt Challenger Tour 2013" międzynarodowa grupa dziennikarzy udała się w dalszą trasę, aby stawić się na otwarcie targów we Frankfurcie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama