/  /  /  / Mazda6 zdobywa nagrodę Auto Bild Design Award 2013
Mazda

Mazda

Zmień
Mazda to producent samochodów osobowych z siedzibą w Hiroszimie, który zasłynął jako jedyna japońska marka, której udało się wygrać 24-godzinny wyścig na torze Le Mans. Ciekawostką jest również fakt, iż przez długi czas w Polsce nie było oficjalnego przedstawicielstwa firmy, a samochody trafiały do naszego kraju w sposób mniej oficjalny.
Dowiedz się więcej o marce
 

Mazda6 zdobywa nagrodę Auto Bild Design Award 2013

Mazda|
null
© Mazda
null

Głosy czytelników magazynu Auto Bild nie pozostawiają cienia wątpliwości. Modelem o najbardziej atrakcyjnej stylizacji w kategorii samochodów średniej i dużej wielkości jest nowa Mazda6.

Około 200 000 czytelników magazynu Auto Bild z 15 krajów Europy wybrało najładniejsze swoim zdaniem samochody z różnych segmentów. Mazda6, która uzyskała 23,1% wszystkich głosów, wyprzedziła Maserati Quattroporte (19,1%) i Mercedesa Klasy E (13,1%), zdobywając nagrodę Auto Bild Design Award 2013.

Samochód japońskiego producenta zdobywa zwycięski tytuł w Europie po raz drugi z rzędu. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Mazda CX-5 wygrała plebiscyt w kategorii pojazdów typu SUV, Van i AWD.

Podobnie jak Mazda6, model CX-5 wyróżnia się motywem stylizacji Kodo: Dusza ruchu, który stanowi połączenie ruchu z pięknem i siłą natury. Najlepszym dowodem na powszechne uznanie dla tej koncepcji jest prestiżowa międzynarodowa nagroda za wzornictwo Red Dot Design Award 2013.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama