/  /  /  / Mazda6 Urban Challenge
Mazda

Mazda

Zmień
Mazda to producent samochodów osobowych z siedzibą w Hiroszimie, który zasłynął jako jedyna japońska marka, której udało się wygrać 24-godzinny wyścig na torze Le Mans. Ciekawostką jest również fakt, iż przez długi czas w Polsce nie było oficjalnego przedstawicielstwa firmy, a samochody trafiały do naszego kraju w sposób mniej oficjalny.
Dowiedz się więcej o marce
 

Mazda6 Urban Challenge

null
© Mazda
null

Kilka tygodni temu na reprezentacyjnej Ringstrasse w Wiedniu zorganizowano ciekawe wydarzenie Mazda6 Urban Challenge. W teście chodziło o sprawdzenie możliwości, jakie w rzeczywistych warunkach ruchu miejskiego oferuje Mazda6 nowej generacji w zakresie redukcji zużycia paliwa.

W ramach 24-godzinnego Mazda6 Urban Challenge z udziałem japońskiego kombi stanęły naprzeciw siebie dwie drużyny. Wygrać miała ta, która osiągnie na wyznaczonej trasie wzdłuż Ringstrasse niższe średnie zużycie paliwa.

Do tej ciekawej próby wybrano nową Mazdę6 z silnikiem Diesla 150 KM, dysponującą takimi rozwiązaniami jak zaawansowany układ start-stop (i-stop) oraz układ odzysku energii hamowania (i-eLoop).

Po zakończeniu Mazda6 Urban Challenge japońskie kombi wykazało się średnim zużyciem paliwa około 4,66 l/100 km, czyli aż o 0,9 litra mniej niż wynika to z danych fabrycznych. Przy jednej z prób udało się zejść nawet do wyniku 3,22 l/100 km.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama