/  /  /  / Mazda wzywa do serwisu
Mazda

Mazda

Zmień
Mazda to producent samochodów osobowych z siedzibą w Hiroszimie, który zasłynął jako jedyna japońska marka, której udało się wygrać 24-godzinny wyścig na torze Le Mans. Ciekawostką jest również fakt, iż przez długi czas w Polsce nie było oficjalnego przedstawicielstwa firmy, a samochody trafiały do naszego kraju w sposób mniej oficjalny.
Dowiedz się więcej o marce
 

Mazda wzywa do serwisu

UOKIK|

Jak poinformowała firma Mazda Motor Logistics Europe/Oddział w Polsce, wybrane egzemplarze modelu Mazda3 mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie w naszym kraju prewencyjnej akcji serwisowej.

Według informacji przekazanej do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przez firmę Mazda Motor Logistics Europe/Oddział w Polsce, w niektórych egzemplarzach modelu Mazda3 (auta wyprodukowane w Japonii w okresie od 7 stycznia 2008 do 22 grudnia 2008) w procesie montażu mogło potencjalnie nastąpić zagięcie zacisku masowego silniczka wycieraczek przedniej szyby. Może to potencjalnie skutkować wzrostem oporności elektrycznej obwodu silniczka do takiej wartości, przy której przestanie działać.

Na rynku polskim omawianą kampanią serwisową objętych jest 608 samochodów (lista numerów VIN patrz link).

Generalny importer poinformuje listownie właścicieli pojazdów o prowadzonej akcji naprawczej i zaprosi do dowolnego autoryzowanego serwisu marki Mazda. Podczas wizyty w warsztacie w razie potrzeby podłączony zostanie dodatkowy przewód masowy do silniczka przednich wycieraczek, co wyeliminuje wyżej opisaną usterkę.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama