/  /  /  / Mazda rośnie szybciej niż rynek
Mazda

Mazda

Zmień
Mazda to producent samochodów osobowych z siedzibą w Hiroszimie, który zasłynął jako jedyna japońska marka, której udało się wygrać 24-godzinny wyścig na torze Le Mans. Ciekawostką jest również fakt, iż przez długi czas w Polsce nie było oficjalnego przedstawicielstwa firmy, a samochody trafiały do naszego kraju w sposób mniej oficjalny.
Dowiedz się więcej o marce
 

Mazda rośnie szybciej niż rynek

null
© Mazda
null

W kwietniu bieżącego roku rynek nowych samochodów w Szwecji zanotował wzrost wolumenu na poziomie 3,59%. Poprawą wyników może się też pochwalić generalny importer Mazdy, jednak w tym wypadku dynamika wzrostu przekroczyła 50%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W kwietniu na rynku nowych samochodów w Szwecji zanotowano wzrost rejestracji na poziomie 3,59%. Poprawa nie okazała się jednak na tyle duża, aby pomóc zmienić negatywny wynik liczony łącznie od stycznia bieżącego roku (-12,1%).

Na tym tle uwagę zwracają wyniki Mazdy, która w kwietniu bieżącego roku odnotowała wzrost sprzedaży aż o 54,8%, natomiast narastająco od stycznia jest to poprawa na poziomie ponad 50,1%.

Za tak dynamicznym wzrostem notowań marki na rynku szwedzkim swoją m.in. dwie nowości produktowe, a mianowicie Mazda CX-5 oraz Mazda6, dostępna w wersji sedan oraz kombi.

Najlepiej sprzedające się wersje Mazdy CX-5 w Polsce

Dostępność modelu CX-5 dla klientów poprawi z pewnością fakt, że japońska centrala podniosła już do 240 000 wielkość produkcji tego kompaktowego SUV-a.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama