/  /  /  / Akcja naprawcza u Mazdy
Mazda

Mazda

Zmień
Mazda to producent samochodów osobowych z siedzibą w Hiroszimie, który zasłynął jako jedyna japońska marka, której udało się wygrać 24-godzinny wyścig na torze Le Mans. Ciekawostką jest również fakt, iż przez długi czas w Polsce nie było oficjalnego przedstawicielstwa firmy, a samochody trafiały do naszego kraju w sposób mniej oficjalny.
Dowiedz się więcej o marce
 

Akcja naprawcza u Mazdy

UOKIK|

Jak poinformowała firma Mazda Motor Logistics Europe Sp. z o.o. Oddział w Polsce, wybrane egzemplarze modelu Mazda5 mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie w naszym kraju prewencyjnej akcji przywoławczej.

Zgodnie z informacją przekazaną do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przez firmę Mazda Motor Logistics Europe Sp. z o.o. Oddział w Polsce, wybrane egzemplarze modelu Mazda5 (patrz tutaj) mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie prewencyjnej akcji przywoławczej.

Otóż w niektórych egzemplarzach Mazdy5 istnieje potencjalnie ryzyko pojawienia się korozji złącza elektrycznego zasilania elektrycznej pompy paliwa. Na skutek korozji połączenie elektryczne może zostać przerwane, co mogłoby doprowadzić do zatrzymania pompy paliwa i w konsekwencji unieruchomienia silnika.

Importer poinformował właścicieli samochodów o planowanej akcji przywoławczej i konieczności zgłoszenia się do punktu serwisowego, gdzie na koszt firmy zostanie dokonane sprawdzenie auta, a w przypadku wykrycia korozji połączenie elektryczne pompy paliwa zostanie naprawione.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama