/  /  /  / 10 milionów aut z japońskiej fabryki Mazdy w Hofu
Mazda

Mazda

Zmień
Mazda to producent samochodów osobowych z siedzibą w Hiroszimie, który zasłynął jako jedyna japońska marka, której udało się wygrać 24-godzinny wyścig na torze Le Mans. Ciekawostką jest również fakt, iż przez długi czas w Polsce nie było oficjalnego przedstawicielstwa firmy, a samochody trafiały do naszego kraju w sposób mniej oficjalny.
Dowiedz się więcej o marce
 

10 milionów aut z japońskiej fabryki Mazdy w Hofu

Mazda|
null
© Mazda
null

Pod koniec sierpnia japońska fabryka Mazda Motor Corporation w Hofu (prefektura Yamaguchi) świętowała wyprodukowanie przez siebie łącznie 10-milionowego egzemplarza samochodu. Jubileuszowym autem okazała się limuzyna Mazda6.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Taki wynik osiągnięto od momentu uruchomienia produkcji seryjnej w obiekcie Hofu 1, co miało miejsce dokładnie 30 lat i 11 miesięcy temu.

Gdyby wszystkie wyprodukowane tu pojazdy ustawić jeden za drugim, wówczas powstałaby kolumna samochodów ciągnąca się od głównej siedziby Mazda Motor Corporation w Hiroszimie do Londynu i z powrotem.

Produkcja modelu Mazda6 nowej generacji wystartowała w japońskich zakładach Hofu w sierpniu 2012, a pierwsze egzemplarze zupełnie nowej Mazdy3 opuściły linię montażową w czerwcu bieżącego roku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama