/  /  /  / Maybach nadal poniżej oczekiwań
Maybach

Maybach

Zmień
Maybach to niemiecka firma produkująca luksusowe samochody, należące do najdroższych seryjnie produkowanych pojazdów na świecie. Wchodząca w skład koncernu Daimler AG marka była przez długi czas nieobecna na rynku i została reaktywowana dopiero wraz z prezentacją modeli 57 i 62 w 2002 roku.
Dowiedz się więcej o marce
 

Maybach nadal poniżej oczekiwań

Autohaus Online, 12 stycznia 2006 (rp)|(2006-01-26 11:44)

Wchodząca w skład koncernu DaimlerChrysler luksusowa marka Maybach daje coraz większe powody do obaw. Jak powiedziała w wywiadzie dla dziennika "Hande...

Wchodząca w skład koncernu DaimlerChrysler luksusowa marka Maybach daje coraz większe powody do obaw. Jak powiedziała w wywiadzie dla dziennika "Handelsblatt" rzeczniczka grupy, w roku ubiegłym dostarczono klientom na całym świecie około 300 egzemplarzy samochodów oferowanych za około 400 000 EUR. Rok wcześniej sprzedaż wyniosła około 500 sztuk, a jeszcze wcześniej - 600. W ten sposób Maybach coraz bardziej oddala się od postawionego na początku celu, który zakładał roczną sprzedaż w wysokości tysiąca pojazdów.
 
Jak twierdzi gazeta, nowy szef koncernu DaimlerChrysler, Dieter Zetsche, chce bliżej przyjrzeć się stosunkowo gęstej sieci salonów sprzedaży Maybacha na ważnym rynku amerykańskim. Marka jest tam reprezentowana przez około 70 dealerów, którzy sprzedali w roku ubiegłym łącznie 152 samochody. Dla porównania, wchodząca w skład grupy BMW marka Rolls-Royce za pośrednictwem 29 punktów sprzedała amerykańskim klientom około 382 pojazdy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama