/  /  /  / Coraz mniej dealerów Maybach w USA
Maybach

Maybach

Zmień
Maybach to niemiecka firma produkująca luksusowe samochody, należące do najdroższych seryjnie produkowanych pojazdów na świecie. Wchodząca w skład koncernu Daimler AG marka była przez długi czas nieobecna na rynku i została reaktywowana dopiero wraz z prezentacją modeli 57 i 62 w 2002 roku.
Dowiedz się więcej o marce
 

Coraz mniej dealerów Maybach w USA

Automotive News Europe|
null
null

Utrzymująca się na poziomie poniżej oczekiwań sprzedaż jest przyczyną decyzji, jaka została podjęta przez firmę Mercedes-Benz USA w sprawie zmniejszenia liczby salonów dealerskich oferujących klientom za Oceanem auta superluksusowej marki Maybach.

Jak przyznał przedstawiciel Mercedes-Benz USA, 29 z początkowo 71 dealerów Maybach w USA zakończyło działalność, otrzymawszy od importera odpowiednią rekompensatę.

W momencie premiery handlowej Maybach (mniej więcej pięć lat temu) każdy z dealerów w sieci przeznaczył na swój obiekt kwotę do 500 000 dolarów. Niestety, sprzedaż nigdy nie zbliżyła się do poziomu prognozowanego przez centralę, czyli 600 egzemplarzy rocznie. W roku ubiegłym nabywców w USA znalazło 146 aut marki Maybach.

Jeden z dealerów marki Maybach przyznał, że nie był to po prostu dochodowy biznes. „Mają świetny produkt, ale cena była zaporowa.”
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama