/  /  /  / Maserati Kubang debiutuje we Frankfurcie
Maserati

Maserati

Zmień
Historia marki maserati sięga roku 1914, kiedy to Alfieri Maserati wraz z braćmi Carlo, Bindo, Ettore i Ernesto uruchomił warsztat samochodowy. Początkowo bracia Maserati trudnili się przygotowywaniem pojazdów innych marek do wyścigów, by w roku 1926 zbudować swój pierwszy samochód – model Tipo 26
Dowiedz się więcej o marce
 

Maserati Kubang debiutuje we Frankfurcie

SAMAR.PL|
null
© Maserati
nullnull

Podczas światowej wystawy motoryzacyjnej IAA Frankfurt 2011 szerokiej publiczności prezentuje się model Maserati Kubang, który należy do obiecującego segmentu superluksusowych modeli typu SUV. W artykule poniżej obejrzeć można materiał video z premiery tego ciekawie zapowiadającego się auta.

Podczas światowej wystawy motoryzacyjnej IAA Frankfurt 2011 (15-25 września) szerokiej publiczności prezentuje się model Maserati Kubang, który należy do obiecującego segmentu superluksusowych modeli typu SUV. Co ciekawe, samochód koncepcyjny o tej samej nazwie włoska marka zaprezentowała już podczas salonu branżowego Detroit 2003.

Lista nowości wystawy IAA Frankfurt 2011

W nowym wcieleniu Maserati Kubang dzielić będzie rozwiązania konstrukcyjne z modelem Jeep Grand Cherokee nowej generacji. Według wiarygodnych źródeł, oba auta mogą być w przyszłości wytwarzane w zakładach koncernu w Detroit. Część komentatorów branży motoryzacyjnej nie jest pewna, czy takie rozwiązanie wyjdzie na korzyść ekskluzywnej włoskiej marce, jednak ta z całą mocą zapewnia, że przyszły model pozostanie wierny wartościom, które pomogły umocnić pozycję rynkową Maserati.

Maserati Kubang, przed którym stoi zadanie zapewnienia znaczącego wzrostu wolumenu sprzedaży marki w nadchodzących latach, ma być ostatecznie gotowy do debiutu rynkowego w roku przyszłym. Od strony stylistycznej auto, którego linia nasuwa skojarzenia jako połączenie SUV oraz coupe, jest dziełem projektantów z Maserati Style Centre.

W gamie jednostek napędowych znajdziemy prawdopodobnie udoskonaloną odmianę silnika Maserati 4.7 V8 (motor opracowany przez specjalistów Ferrari zadebiutuje w aucie segmentu SUV) oraz diesla 3.0 V6, przygotowywanego z myślą o klientach w Europie. Kierowca będzie miał do dyspozycji innowacyjny automat w ośmiu biegach, opracowany dzięki pomocy firmy ZF, który wcześniej będzie dostępny m.in. w ofercie zmodernizowanego modelu Chrysler 300.Włoski producent spod znaku trójzęba, realizując projekt nowego Kubanga, podejmuje spore ryzyko, jednak chęć wykorzystania rosnącej popularności aut z szeroko pojętego segmentu SUV i tym samym perspektywa znaczącego zwiększenia sprzedaży mogą przełożyć się na sukces tym bardziej, że podobne plany co Maserati mają marki konkurencyjne (w tym Bentley, Aston Martin, a nawet Lamborghini).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Maserati

Reklama