/  /  /  / Gorąca nowość: Maserati Ghibli
Maserati

Maserati

Zmień
Historia marki maserati sięga roku 1914, kiedy to Alfieri Maserati wraz z braćmi Carlo, Bindo, Ettore i Ernesto uruchomił warsztat samochodowy. Początkowo bracia Maserati trudnili się przygotowywaniem pojazdów innych marek do wyścigów, by w roku 1926 zbudować swój pierwszy samochód – model Tipo 26
Dowiedz się więcej o marce
 

Gorąca nowość: Maserati Ghibli

Maserati|
null
© Maserati
nullnullnull

Maserati ujawnia pierwsze zdjęcia najnowszego cztero-drzwiowego sedana, którego prezentacja będzie miała miejsce podczas salonu w Szanghaju. Nowe Ghibli ma zdobyć nowy segment rynku dla firmy Maserati i wzmocnić jej pozycję.

W porównaniu do większego modelu Quattroporte, wprowadzonego na rynek z początkiem bieżącego roku, Ghibli ma bardziej sportowy charakter, będzie oferowane z napędem na oś tylną oraz z napędem Q4 (4x4), dwoma silnikami V6 turbodoładowanymi 3.0 do wyboru oraz z 8-biegową skrzynią automatyczną.
 
W długiej historii Maserati Ghibli będzie pierwszym samochodem z silnikiem diesla (jednostka 3.0 V6 turbo diesel).
 
Ghibli to pierwszy sedan Maserati w tym segmencie. Takie działanie potwierdza, jak wielką nadzieję firma pokłada w rozwijającym się dynamicznie segmencie premium executive, prezentując model dystyngowany, elegancki i ultra-luksusowy.
 
Z pewnością Ghibli odegra wielką rolę w ambitnym planie Maserati, który zakłada zwiększenia produkcji do 50 000 samochodów rocznie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Maserati

Reklama