/  /  /  /  / Nowość na polskim rynku. Nadchodzi Lotus
Lotus Exige

Lotus Exige

Zmień
SegmentSportowo Rekreacyjne / Klasa Małe
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Nowość na polskim rynku. Nadchodzi Lotus

Spółka|

Informujemy o kolejnej nowości na polskim rynku motoryzacyjnym! Już we wrześniu nastąpi otwarcie autoryzowanego salonu sprzedaży brytyjskiej marki Lotus. Obiekt powstaje w Warszawie.

W tym celu powołana została spółka Lotus Warszawa Sp. z o.o., odpowiedzialna za sprzedaż oraz serwis samochodów Lotus. W salonie mieszczącym się w Warszawie przy ulicy Puławskiej dostępne będą wszystkie modele Lotus, spełniające europejskie wymogi homologacyjne: Elise, Elise CR, Evora oraz Evora S.

Portfolio marki, a tym samym oferta salonu Lotus Warszawa powiększy się już w 2013 roku o kolejne, kultowe modele. Jako pierwsza zaprezentowana zostanie druga generacja Esprit o mocy 620 KM. W drugiej połowie 2013 roku spodziewana jest premiera wersji Elan (1295 kg, moc 450 KM), a w kolejnych latach modeli Elite (620 KM, 0-100km/h w 3,7s) oraz całkowicie nowego Elise.

Założona przez Colina Chapmana w 1952 roku firma Lotus Cars to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek sportowych samochodów świata. Główna dewiza Chapmana, iż osiągi zależą nie tylko od mocy, a przede wszystkim masy samochodu, pozostaje aktualna po dzień dzisiejszy.

„Jesteśmy dumni, iż już wkrótce zaprosimy pasjonatów sportowej motoryzacji do bliższego poznania legendarnej, brytyjskiej marki - mówią pomysłodawcy przedsięwzięcia.

Czekamy na Wasze opinie w komentarzach i na forum dyskusyjnym.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Lotus Exige