/  /  /  / Toyota wygrywa kolejne rankingi niezawodności
Lexus

Lexus

Zmień
Lexus to luksusowa marka samochodów osobowych należąca do koncernu Toyota, która została stworzona z myślą o konkurowaniu z najbardziej prestiżowymi europejskimi i amerykańskimi markami. Początkowo podstawowym i największym rynkiem zbytu miały być Stany Zjednoczone, jednak z czasem nastąpiła ekspansja ogólnoświatowa, dzięki czemu samochody tej marki można nabyć w przeszło 80 krajach.
Dowiedz się więcej o marce
 

Toyota wygrywa kolejne rankingi niezawodności

Toyota|
null
© Toyota
null

Trwa dominacja Toyoty w produkcji najmniej awaryjnych samochodów na świecie. Niezależne rankingi niezawodności, prowadzone w różnych krajach przy wykorzystaniu zróżnicowanych metodologii, niezmiennie wskazują Toyotę za wzór dla innych producentów.

Modele Toyoty regularnie wygrywają niemieckie rankingi TUV, Dekra, GTU czy brytyjski JD Power oparty na opiniach konsumentów. W ostatnich dniach Toyota i Lexus zostały także docenione za najwyższą jakość przez amerykański Consumer Report, bazujący na opiniach około 1,1 mln kierowców za Oceanem.

Consumer Report co roku zbiera opinie kierowców w Stanach Zjednoczonych o użytkowanych tam samochodach. Amerykanie wypełniają ankiety w wersji papierowej i on-line. O popularności rankingu świadczy liczba zgłoszeń, która w edycji 2013 przekroczyła 1,1 miliona, czyniąc z zestawienia najbardziej reprezentatywne źródło informacji konsumenckiej o eksploatacji samochodów.

Respondenci uwzględniają w ankietach nie tylko opinię o pojeździe wynikającą z doświadczeń eksploatacyjnych, ale także pełne zestawienie usterek i dokonanych napraw.

Z Rankingu Consumer Report 2013, podobnie jak w latach ubiegłych, wynika dominacja producentów japońskich. Trzy pierwsze miejsca według amerykańskich kierowców zajęły marki japońskie z Lexusem i Toyotą na czele.

Wszystkie modele Toyoty, zgłoszone przez użytkowników, zostały ocenione powyżej średniej dla rynku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama