/  /  /  / Światowa premiera Lexusa RC w Tokio
Lexus

Lexus

Zmień
Lexus to luksusowa marka samochodów osobowych należąca do koncernu Toyota, która została stworzona z myślą o konkurowaniu z najbardziej prestiżowymi europejskimi i amerykańskimi markami. Początkowo podstawowym i największym rynkiem zbytu miały być Stany Zjednoczone, jednak z czasem nastąpiła ekspansja ogólnoświatowa, dzięki czemu samochody tej marki można nabyć w przeszło 80 krajach.
Dowiedz się więcej o marce
 

Światowa premiera Lexusa RC w Tokio

Lexus|
null
© Lexus
null

Na salonie motoryzacyjnym w Tokio odbędzie się światowa premiera nowego modelu Lexus RC. Wraz z omawianym coupe debiutuje nowy kierunek stylistyczny z najbardziej jak dotąd agresywną interpretacją charakterystycznego motywu klepsydrowej osłony chłodnicy.

Na salonie tokijskim zostaną pokazane dwie wersje modelu RC: RC 350 z silnikiem 3.5 V6 oraz RC 300h z hybrydowym napędem na bazie spalinowego silnika 2,5 litra. Początkowo samochody te pojawią się na rynku japońskim, natomiast wybór jednostek napędowych na rynek europejski jest nadal przedmiotem analiz.

Model RC, będący dynamicznym, dwudrzwiowym coupe, stanowi urzeczywistnienie dążeń do wykreowania emocjonalnego wizerunku tej luksusowej marki. Projekt powstał z myślą o rozszerzeniu kręgu odbiorców marki i przyciągnięcia zupełnie nowej grupy klientów. Dodaje on element emocjonalny do DNA marki Lexus, jednoznacznie kojarzonej z jakością, wyrafinowaniem i niezawodnością.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama