/  /  /  / Lexus prezentuje nowe auto koncepcyjne
Lexus

Lexus

Zmień
Lexus to luksusowa marka samochodów osobowych należąca do koncernu Toyota, która została stworzona z myślą o konkurowaniu z najbardziej prestiżowymi europejskimi i amerykańskimi markami. Początkowo podstawowym i największym rynkiem zbytu miały być Stany Zjednoczone, jednak z czasem nastąpiła ekspansja ogólnoświatowa, dzięki czemu samochody tej marki można nabyć w przeszło 80 krajach.
Dowiedz się więcej o marce
 

Lexus prezentuje nowe auto koncepcyjne

Lexus|
null
© Lexus
nullnullnull

Obierając nowy kierunek projektowania, Lexus idzie o jeden krok dalej: na wystawie North American International Auto Show w Detroit światło dzienne ujrzy koncepcyjne sportowe coupe: LF-LC.

Projektowanie rozpoczęto od czystej kartki papieru. LF-LC łączy w sobie najnowocześniejszą technologię i organiczne kształty, aby jeszcze lepiej połączyć kierowcę z samochodem. Czyste linie pojazdu podkreślają ruch, tworząc charakterystyczny wygląd tego futurystycznego sportowego coupe.

Pomyślany jako ćwiczenia projektowe do wyznaczania przyszłych kierunków projektowania Lexusa, LF-LC został stworzony w studio projektowym Calty w Newport Beach w Kalifornii.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama