/  /  /  /  / Sprzedano już 4 miliony hybrydowych Toyot na świecie
Lexus RX

Lexus RX

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Wyższa
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Sprzedano już 4 miliony hybrydowych Toyot na świecie

Toyota|
null
© Toyota
null

Toyota poinformowała, że łączna światowa sprzedaż w pełni hybrydowych pojazdów wytwarzanych przez firmę według danych na 30 kwietnia bieżącego roku przekroczyła poziom 4 milionów egzemplarzy.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W Europie sprzedano takich aut łącznie około 423 000 egzemplarzy. Liczby te czynią z Toyoty najbardziej doświadczonego i zaangażowanego w motoryzację hybrydową producenta samochodów.

Samochody hybrydowe według Toyoty to połączenie zalet silnika benzynowego i elektrycznego, których wzajemne uzupełnianie się stanowi najbardziej optymalną technologię łączenia dwóch rodzajów napędu. W przeciwieństwie do samochodów hybrydowych innych producentów, modele Toyoty mogą poruszać się przy wykorzystaniu wyłącznie silnika elektrycznego, co zapewnia bezgłośną pracę, zerowe zużycie paliwa i zerową emisję szkodliwych substancji.

Historia samochodów hybrydowych Toyoty trwa już 15 lat. W sierpniu 1997 r. koncern zaprezentował hybrydowy prototyp Coaster, zaś w grudniu 1997 r. przedstawił model Prius (pierwsza na świecie masowo produkowana hybryda). Sprzedaż Priusa w Europie, Ameryce Północnej i innych rejonach świata rozpoczęła się w 2000 roku.

Polska cena hybrydowej Toyoty Yaris

Premierze drugiej generacji Priusa w roku 2003 towarzyszyło wprowadzenie w pełni hybrydowej technologii Toyoty w pojazdach takich jak minivany, samochody klasy SUV, sedany z napędem na tylną oś i kompaktowe hatchbacki.

Szczególne uznanie klientów na całym świecie zyskał wprowadzony w maju 2009 r. Prius trzeciej generacji, lawinowo zwiększając zainteresowanie modelem klientów na całym świecie.  
W efekcie tego, w lutym 2011 r. łączna światowa sprzedaż hybrydowych pojazdów TMC przekroczyła 3 miliony egzemplarzy.

W Europie oferta w pełni hybrydowych samochodów Toyoty obejmuje modele Prius i Auris Hybrid, do których wkrótce dołączy Toyota Yaris Hybrid (dwa ostatnie produkowane są w europejskich zakładach firmy). Jeszcze w tym roku Toyota wprowadzi do sprzedaży modele Prius+ oraz Prius Plug-in Hybrid.

Koncern pracuje nad dalszym rozszerzeniem gamy pojazdów hybrydowych i oferty ich sprzedaży w kolejnych krajach i regionach świata.

W tym roku sprzedaż pojazdów hybrydowych stanowiła 15% całości światowej sprzedaży pojazdów grupy, zaś w Europie samochody w pełni hybrydowe stanowią 10% sprzedaży samochodów Toyota i Lexus.

Według obliczeń koncernu, hybrydy Toyoty pozwoliły uniknąć emisji około 26 milionów ton CO2, uważanego za przyczynę zmian klimatycznych, który zostałby wyemitowany przez samochody z klasycznymi silnikami benzynowymi o podobnej wielkości i osiągach (okres od 1997 roku do 30 kwietnia 2012).

Ilość zaoszczędzonego paliwa (około 9 miliardów litrów) odpowiada całkowitemu rocznemu zużyciu benzyny i oleju napędowego w kraju takim jak Belgia w roku 2010.

W roku 2012 Toyota Motor Europe zamierza zwiększyć udział w pełni hybrydowych samochodów Toyota i Lexus w całości sprzedaży do 14%.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Lexus RX