/  /  /  /  / Nowy Lexus IS - z wrodzoną przestronnością
Lexus RX

Lexus RX

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Wyższa
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Nowy Lexus IS - z wrodzoną przestronnością

Lexus|
null
© Lexus
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Na początku 2013 roku na salonie samochodowym w Detroit zaprezentowano światu nowego Lexusa IS. Trzecia już generacja po raz pierwszy w historii będzie miała w swojej ofercie odmianę hybrydową.

Projektanci postanowili zbudować odważne auto i wszystko wygląda na to, że im się udało. Agresywny wygląd samochodu sprawia, że nie da się go pomylić z żadnym innym modelem. Nowy IS otrzymał charakterystyczny pas przedni znany z pozostałych modeli Lexusa.

Zasiadając za kierownicą tej małej limuzyny mamy do czynienia z całkowicie nowym wnętrzem z ukierunkowaniem na kierowcę. Inspiracją dla stylistów niewątpliwie była limitowana seria super  sportowego modelu LFA. Wśród elementów zaczerpniętych z LFA znajduje się m.in. sportowa kierownica z antypoślizgową perforowaną skórą, innowacyjne wskaźniki z ruchomym pierścieniem wewnętrznym oraz fotele z doskonałym trzymaniem bocznym. Do kolejnych elementów zwiększających moc sportowych doznań za kierownicą nowego IS-a zaliczamy również intuicyjne rozmieszczenie wszelkich urządzeń pokładowych. Nowością jest tutaj panel sterowania z dotykowymi, elektrostatycznymi przełącznikami suwakowymi służącymi do regulacji temperatury w kabinie.

Trzecia generacja IS charakteryzuje się również zwiększoną ilością miejsca w tylnej części kabiny, głównie dzięki zwiększonemu rozstawowi osi aż o 7 cm, oferując tym samym wyższy poziom komfortu pasażerom siedzącym z tyłu. Więcej miejsca na nogi uzyskano również dzięki zastosowaniu cieńszego szkieletu oparć przednich foteli, co pozwoliło wygospodarować dodatkowe 8,5 cm w porównaniu z poprzednikiem.

Wśród nowości w ofercie nowego IS-a znalazła się również odmiana hybrydowa oznaczona przez producenta jako IS 300h, w którym akumulatory trakcyjne ulokowane zostały pod podłogą bagażnika, co pozwoliło uzyskać aż 450 litrów jego pojemności użytkowej.

Materiały i elementy wykończeniowe nadają wnętrzu nowoczesny i luksusowy wygląd. Zwiększone poczucie komfortu podróżującym na przednich fotelach zapewnia również miękkie wykończenie wielu miejsc, między innymi obu stron środkowej konsoli na wysokości kolan.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Lexus RX