/  /  /  /  / Lexus RX400h do sprawdzenia
Lexus RX

Lexus RX

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Wyższa
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Lexus RX400h do sprawdzenia

UOKIK|

Jak poinformowała firma Toyota Motor Poland Company, wybrane egzemplarze modelu Lexus RX400h mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie w naszym kraju prewencyjnej akcji serwisowej.

Według informacji przekazanej do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przez firmę Toyota Motor Poland Company, w niektórych egzemplarzach modelu Lexus RX400h (auta wyprodukowane w okresie od 24 września 2004 do 9 sierpnia 2006) w wyniku ewentualnej wady przetwornika napięcia (część napędu hybrydowego) mogłoby potencjalnie dojść do zapalania się różnych kontrolek w zestawie wskaźników.

W większości przypadków, po wystąpieniu opisywanej sytuacji układ sterowania samochodem przechodzi w tryb pracy awaryjnej, co oznacza ograniczenie dostępnej mocy układu napędowego. W niektórych przypadkach przepaleniu może ulec bezpiecznik zasilania układu sterowania, co w konsekwencji doprowadziłoby do unieruchomienia napędu hybrydowego.

Na rynku polskim omawianą kampanią serwisową objęte są 83 samochody (lista numerów VIN patrz link).

Generalny importer zadeklarował, że właściciele aut zostaną powiadomieni listownie lub telefonicznie o prowadzonej akcji serwisowej i zaproszeni się na bezpłatną naprawę wadliwego elementu, o ile opisana wyżej usterka mogłaby ewentualnie wystąpić w ich aucie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Lexus RX