/  /  /  /  / Oto nowy Lexus RX w wersji F Sport
Lexus LS

Lexus LS

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Luksusowe
Cena449 200 zł - 722 900 zł (aktualizacja: 2016-10-01)
Emisja CO2244 g/km - 263 g/km
Żużycie paliwa8,6 L/100km - 11,4 L/100km
 

Oto nowy Lexus RX w wersji F Sport

Lexus|
null
© Lexus
nullnullnullnull

Odmłodzona rodzina Lexusa RX wzbogaciła się o całkowicie nową wersję wyposażenia F Sport, jeszcze dobitniej podkreślającą wrodzoną dynamikę i sportowy charakter tego crossovera ze znaczkiem Lexusa.

Wersje F Sport nowego RX są natychmiast rozpoznawalne po bardziej agresywnej, specyficznej dla tego modelu stylistyce przodu. W głęboko wyprofilowany przedni zderzak o bardziej pionowym zarysie wkomponowany jest dolny, masywniejszy fragment osłony chłodnicy o charakterystycznym dla rodziny Lexusów wciętym zarysie.

Integralnym elementem zderzaka jest pełnowymiarowy spojler poprawiający stateczność przy dużych prędkościach jazdy. Profilowane zagłębienia na krańcach zderzaka stanowią oprawę dla głęboko osadzonych świateł przeciwmgielnych. Zarówno górny, jak i dolny fragment osłony chłodnicy ma specyficzny dla wersji F Sport siatkowy wzór o sportowym charakterze.

Z boku wersje F Sport można rozpoznać po specjalnych, 19-calowych tarczach kół z lekkiego stopu o cieniowanym wykończeniu powierzchni oraz po znaczku na przednim błotniku.

Wersja F Sport dostępna jest w siedmiu kolorach nadwozia, z których dwa są nowością dla modelu RX: srebrny Satin Silver (nowy), czerwony Burgundy Red (nowy), niebieski Midnight Blue (nowy), biały White Pearl, szary Mercury Grey, czarny zwykły oraz czarny Starlight Black.

Stylizacja wnętrza
Specjalne wykończenie kabiny F Sport wyróżnia się charakterystycznym wyłącznie dla tej wersji połączeniem czerni i jasnej szarości. Tapicerka wykonana jest z czarnej, gładkiej skóry z jasnoszarymi perforacjami i kontrastowymi przeszyciami. Stalowo-szare akcenty wykończeniowe oraz czarna podsufitka nadają wnętrzu charakter kokpitu i sprzyjają koncentracji kierowcy.

Przyjemne w dotyku i sportowe w charakterze gałka dźwigni skrzyni biegów oraz kierownica pokryte są perforowaną skórą. Kierownicę dodatkowo przyozdabia znaczek "F SPORT", zaś ażurowe pedały ze stopu aluminium odzwierciedlają osiągi nowego modelu RX 450h w wersji F Sport.

Tłumiki oscylacji poprzecznych nadwozia
Wersje F Sport wyposażone są w układ przeciwdziałający oscylacjom poprzecznym, który amortyzuje i ogranicza do minimum drgania nadwozia, zapewniając bardziej bezpośrednie wyczucie kierownicy i przyczyniając się do zwiększenia komfortu jazdy.

W miejsce tradycyjnego sztywnego mocowania lewa i prawa kolumna przedniego zawieszenia oraz lewa i prawa strona dolnego płata tylnego połączone są elementami tłumiącymi drgania.

Zbudowane w podobny sposób jak typowe jednorurowe amortyzatory w układzie zawieszenia, przednie i tylne elementy tłumiące mają charakterystykę dostosowaną do różnych sztywności nadwozia, poziomu hałaśliwości i drgań własnych otaczających elementów, by w optymalny sposób amortyzować ruchy skrętne, zginanie oraz delikatne wibracje nadwozia.

Ich zainstalowanie pozwala ograniczyć drgania podłogi w szerokim zakresie częstotliwości, zminimalizować odkształcenia nadwozia dzięki ograniczeniu przemieszczeń kolumn zawieszenia, a nawet obniżyć poziom białych szumów w układzie audio.

Nawet niewielkie drgania objawiają się w postaci pewnego dyskomfortu przy skręcaniu kół, a także drobnych zakłóceń ruchu samochodu podczas przyspieszania w linii prostej. Ich wyeliminowanie wnosi do segmentu modeli SUV klasy premium nowy wymiar precyzji prowadzenia, manewrowości i komfortu podróżowania.

Skrzynia biegów
6-stopniowa automatyczna skrzynia biegów w modelu RX 350 F Sport jest dodatkowo sterowana wychylnymi przełącznikami w kierownicy. Z przełączników tych można korzystać nawet w zakresie D, co umożliwia szybkie przełączenie na stałą rozpiętość przełożeń, bez konieczności włączania trybu S za pomocą dźwigni.

Wersja F Sport, uwydatniająca dynamikę i sportowy charakter nowego RX, ma na celu przyciągnięcie nowej grupy klientów. Szacuje się, że jej udział w przyszłej sprzedaży modeli RX sięgnie około 30%.

Nowy RX w wersji F Sport oferowany jest w dwóch wariantach układu napędowego: RX 450h (flagowy model z napędem hybrydowym) oraz RX 350, z 3,5-litrowym silnikiem spalinowym.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Lexus LS