/  /  /  /  / Lexus GS nowej generacji
Lexus GS

Lexus GS

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Wyższa
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Lexus GS nowej generacji

Lexus|
null
© Lexus
nullnullnullnullnull

Nowy Lexus GS pojawi się na europejskich rynkach w pierwszej połowie przyszłego roku, a już dziś pokazano jego amerykańską wersję GS350 podczas Konkursu Elegancji na Pebble Beach w Kalifornii.

Lexus GS, sportowy sedan, zadebiutował na rynkach europejskich już w 1993 roku. Jego druga generacja weszła do sprzedaży w roku 2000, a w roku 2005 – trzecia, uzupełniona o model z napędem hybrydowym w roku 2006. Po wprowadzeniu face-liftingu w roku 2008 Lexus GS doczekał się kolejnej, czwartej generacji.

Nowy Lexus GS w skrócie:
• Nowe, śmiałe i dynamiczne wzornictwo prezentuje nową twarz Lexusa
• Ulepszona dynamika jazdy i nowe, innowacyjne rozwiązania techniczne
• Przestronne, nowoczesne i wyrafinowane wnętrze

„Wprowadzając nowe, śmielsze wzornictwo, lepszą dynamikę jazdy i wyższy poziom komfortu dla wszystkich podróżnych, nowy GS otwiera nowy rozdział w historii Lexusa. Dzięki bardziej ekscytującym wrażeniom podczas jazdy, śmielszemu wzornictwu i bardziej przestronnemu i nowoczesnemu wnętrzu, nowy Lexus GS stanowi doskonałą odpowiedź na coraz większe wymagania klientów - mówi Andy Pfeiffenberger, wiceprezes Lexus Europe.

Bardzo bogate wyposażenie nowego modelu GS, które zawiera szereg elementów przypisywanych segmentowi premium oraz zaawansowane rozwiązania techniczne poprawiające jego osiągi, czynią go czymś więcej niż tylko luksusowym samochodem.

Charakterystyczna przednia krata wlotu powietrza w kształcie wrzeciona powoduje, że nowy GS budzi zaufanie. Dzięki przeprojektowanemu zawieszeniu oraz szerokiemu, postawnemu rozstawowi kół, nowy GS inspiruje i nagradza kierowcę szybkim oraz precyzyjnym działaniem układu kierowniczego.

Ponadto, inżynierowie firmy Lexus rzucili sobie wyzwanie, które polegało na uzyskaniu bardziej przestronnego wnętrza. Nie zmieniając w zasadzie zewnętrznych wymiarów pojazdu, zwiększyli oni przestrzeń pasażerską i bagażową, tworząc wnętrze, w którym zarówno pasażerowie jak i ich bagaż będą komfortowo podróżowali niezależnie od długości podróży.

Lexus GS350 nowej generacji jest przeznaczony na rynek amerykański oraz rynki wschodnie.

W Europie na początku 2012 roku zostaną wprowadzone do sprzedaży wersje z napędem hybrydowym – GS450h oraz z napędem benzynowym GS250. Dalsze szczegóły zostaną podane pod koniec roku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama