/  /  /  /  / Dwa egzemplarze Lexusa LFA trafiły do Polski
Lexus GS

Lexus GS

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Wyższa
Cena199 600 zł - 445 900 zł (aktualizacja: 2016-10-01)
Emisja CO2110 g/km - 260 g/km
Żużycie paliwa4,8 L/100km - 11,2 L/100km
 

Dwa egzemplarze Lexusa LFA trafiły do Polski

Lexus|
null
© Lexus
null

W połowie grudnia zakończyła się w Japonii produkcja supersamochodu Lexus LFA. Zgodnie z założeniem fabrykę opuściło 500 sztuk tego modelu. Co ciekawe, do Polski trafiły dwa egzemplarze LFA.

Jak informuje generalny importer, pierwszy egzemplarz modelu Lexus LFA, sprzedany w Polsce, znalazł swojego entuzjastę w Poznaniu, natomiast drugie auto będzie jeździło w Krakowie.

Uroczyste przekazanie kluczyków do samochodu z udziałem przedstawicieli Lexus Polska odbyło się w salonie Lexus Kraków 19 grudnia. Nazwisko właściciela jest oczywiście tajemnicą. Można jedynie zdradzić, iż jest to krakowski biznesmen.

Proces konfiguracji, produkcji i dostawy tego auta do Polski trwał blisko rok. Samochód został zbudowany całkowicie wedle życzenia nabywcy.

Menadżerowie Lexusa potwierdzili, że nie ma drugiej takiej konfiguracji kolorystycznej na świecie.

Samochód jest w kolorze czerwonym metalizowanym z brązowo-beżowym wnętrzem, brązową kierownicą i czarną podsufitką, a całość została wykończona czerwoną nitką. Właściciel wybrał do samochodu ciemne grafitowe felgi oraz czerwone zaciski hamulcowe.

Przedstawiciel salonu Lexus Kraków miał również przyjemność być w fabryce LFA w Japonii w montowni Motomachi i osobiście nadzorować dla swojego klienta proces produkcji konkretnie tej sztuki supersamochodu.

Sprzedaż supersamochodu LFA to świetnie zwieńczenie roku dla krakowskiego salonu Lexusa, który piąty rok z rzędu został liderem sprzedaży samochodów marki w Polsce.

Produkcją Lexusa LFA zajmował się specjalnie wydzielony przez TMC zakład produkcyjny w fabryce Motomachi w japońskiej prefekturze Aichi.

Produkcja w zakładach LFA rozpoczęła się dwa lata temu z udziałem około 170 specjalnie wyselekcjonowanych najwyższej klasy rzemieślników takumi, zaangażowanych w wytwarzanie podzespołów oraz w montaż i prace lakiernicze.

Jako ciekawostkę dodajmy fakt, że LFA produkowany był w tempie jednego egzemplarza na dobę.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Lexus GS