/  /  /  /  / Lexus CT200h światowa premiera
Lexus CT

Lexus CT

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Cena117 900 zł - 170 900 zł (aktualizacja: 2017-04-01)
Emisja CO289 g/km - 94 g/km
Żużycie paliwa3,7 L/100km - 4,1 L/100km
 

Lexus CT200h światowa premiera

Producent|
null
© Lexus
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Wprowadzany właśnie na rynek Lexus CT 200h jest pierwszym i jedynym, w pełni hybrydowym pojazdem w segmencie aut kompaktowych klasy premium. Auto oficjalnie ujrzy światło dzienne podczas wystawy motoryzacyjnej Paryż 2010.

Model CT 200h, będący pierwszym, w pełni hybrydowym, kompaktowym, 5-drzwiowym hatchbackiem stanowi nową odsłonę marki Lexus. Po raz pierwszy firma połączyła niezrównaną jakość wykonania i wyrafinowanie techniczne w pojeździe z segmentu aut kompaktowych klasy premium, zamierzając przyciągnąć do marki nową grupę młodych klientów.

Zaprojektowany z myślą o rynku europejskim, nowy model CT 200h wielkością, wyposażeniem, zastosowaniem w pełni hybrydowego napędu oraz niezwykle niską emisją zanieczyszczeń idealnie dostosowuje się do wymogów wysoce wnikliwej i ekologicznie świadomej grupy odbiorców. Jednocześnie nie dopuszcza kompromisu, jeśli chodzi o wyrafinowanie i przyjemność jazdy, które są nieodłącznym atrybutem progresywnego luksusu właściwego każdemu Lexusowi.

Wprowadzenie nowego modelu CT 200h, będące swoistą „cichą rewolucją” na rynku aut kompaktowych klasy premium, obrazuje syntezę pięciu kluczowych cech pojazdu, które zapewniają klientom tego segmentu jakość użytkowania nie mającą precedensu; cechami tymi są napęd hybrydowy Lexus Hybrid Drive oraz dostosowany do niego system zarządzania energią, wyjątkowe właściwości jezdne auta, dynamiczna, a jednocześnie elegancka stylistyka będąca najnowszym odzwierciedleniem stosowanych przez firmę Lexus zasad filozofii projektowania L-finesse, niezrównana jakość wytwarzania i dbałość o szczegóły oraz słynna obsługa posprzedażna klienta, która leży u podstaw doświadczenia związanego z użytkowaniem pojazdów marki Lexus.

Układ napędowy Lexus Hybrid Drive w modelu CT 200h został opracowany według niezwykle rygorystycznych standardów. Zbiór tych unikalnych norm zawiera ponad 500 pozycji ustalających ścisłe wytyczne prowadzące do zapewnienia niespotykanego dotąd poziomu osiągów nowego, w pełni hybrydowego auta w zakresie dynamiki jazdy oraz oddziaływania na środowisko.

Normy Lexusa, znane pod nazwą MUSTs wyznaczają również standardy poziomu drgań i głośności (NHV) pozwalające uzyskać wyciszenie i trwałość auta, jakich oczekuje się od marki Lexus, a nawet odnoszą się do takich parametrów jak wygląd, jakość dotykowa, jakość dźwięku, czy efektywność i czułość elementów sterowania.

W oparciu o nową płytę podłogową modelu CT 200h, wdrożono szereg unikalnych rozwiązań konstrukcyjnych dotyczących nadwozia, podwozia i układu sterowania układem napędowym Lexus Hybrid Drive, oddających do dyspozycji użytkownika unikalne w segmencie tryby jazdy: dynamiczny lub relaksujący. Łącząc maksymalne obniżenie środka ciężkości pojazdu z wysoką sztywnością szkieletu nadwozia oraz stosując oryginalny układ amortyzatorów z bocznym tłumieniem, jak również nowej konstrukcji tylne zawieszenie z wahaczami podwójnie rozwidlonymi, zapewniono nowemu, w pełni hybrydowemu autu wysoką stabilność jazdy z dużymi prędkościami, czułość układu kierowniczego, zwrotność i komfort podróżowania (cechy oczekiwane od każdego Lexusa).

Doświadczenie dynamiki jazdy jest jeszcze silniejsze, jeśli wziąć pod uwagę starannie dopracowane otoczenie kierowcy. Model CT 200h odznacza się nie tylko wyjątkowo przyjaznym, eleganckim i pojemnym wnętrzem, lecz także zapewnia niską, doskonałą ergonomicznie pozycję za kierownicą.

Łącząc wyrafinowaną elegancję ze sportową dynamiką, CT 200h jest nowym wcieleniem stworzonej przez firmę Lexus filozofii projektowania L-finesse. Nowy, w pełni hybrydowy pojazd, charakteryzujący się mocnym i wyrazistym przodem, eleganckimi liniami nadwozia, imitującymi naturalny opływ powietrza, oraz zdecydowaną sylwetką o szerokim rozstawie kół jest doskonałym wyrazem zwartej precyzji i mocy.

Model CT 200h wytwarzany jest w fabryce Toyoty w Kyushu, gdzie w roku 2008 rozpoczął produkcję zakład Kokura, będący pierwszym na świecie zakładem stworzonym z myślą o wytwarzaniu w nim jednostek hybrydowych. Dzięki połączeniu innowacyjnej technologii z wysokimi umiejętnościami takumi (wykwalifikowanych „rzemieślników” Lexusa) osiągnięto najwyższe możliwe standardy jakości produkcji.

Jakość, legendarna już obsługa klienta oraz najlepiej zorganizowana sieć autoryzowanych stacji dealerskich na rynku motoryzacyjnym były zawsze fundamentem marki Lexus. Najlepszym odzwierciedleniem szczególnych standardów dbałości o klienta są bezprecedensowe osiągnięcia firmy we współzawodnictwie w ramach uznanych na świecie rankingów.

Segment aut kompaktowych stał się największym segmentem europejskiego rynku pojazdów klasy premium w 2009 roku, co było wynikiem zwiększonego zapotrzebowania na mniejsze samochody, zużywające mniej paliwa i emitujące mniej CO2, niemniej jednak oferujące wysoki poziom wyrafinowania i komfortu jazdy. Segment aut kompaktowych ma znaczenie strategiczne, jeśli chodzi o wejście na rynek aut klasy premium, gdyż większość nabywców takich pojazdów stanowią osoby młode.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama