/  /  /  /  / Lexus CT 200h w zbliżeniu (luksus)
Lexus CT

Lexus CT

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Cena117 900 zł - 170 900 zł (aktualizacja: 2017-04-01)
Emisja CO289 g/km - 94 g/km
Żużycie paliwa3,7 L/100km - 4,1 L/100km
 

Lexus CT 200h w zbliżeniu (luksus)

Informacja własna|
null
© IBRM Samar
nullnullnullnullnullnullnull

Hybrydowy samochód klasy premium musi być ekologiczny, ale dla jego kierowców na równi ze świadomością bycia „Eko” liczy się komfort podróży i piękne wykończenie. Co oferuje Lexus CT 200h?

Autor: Magda Drzewiecka

Pisaliśmy już o ekologicznych walorach nowego, kompaktowego CT 200h. Teraz pora na wrażenia estetyczne. Podobnie, jak każdy Lexus, model ten przechodzi test 500 punktów „must”, co oznacza, że auto wychodzące z fabryki poddawane jest testom zgodności z ponad 500 normami producenta. Może dzięki temu, efekt finalny przez wielu uważany jest za wyjątkowy, o czym świadczyć mogą liczne nagrody, jakie co roku otrzymuje marka z charakterystycznym znaczkiem „L” na masce.

A dlaczego warto w najnowsze auto z tym logo zainwestować? Moim zdaniem jednym z powodów może być pozycja za kierownicą. Fotel idealnie zintegrowany jest z całym samochodem, za co, jak dowiaduję się po pierwszej jeździe, odpowiada zachowanie, jak najniższego położenia punktu biodrowego i uzyskanie nisko położonego środka ciężkości pojazdu. Dzięki temu zarówno kierowca, jak i pasażer doskonale czują auto, a wysokie zagłówki dodatkową zwiększają komfort ich podróży.

Równie przyjazna dla podróżujących CT 200h jest deska rozdzielcza. Okalająca przód samochodu, bezpiecznie ogranicza przestrzeń i oferuje wszystkie istotne funkcjonalności samochodu, pod ręką. A tych funkcjonalności jest naprawdę sporo. Specjalną uwagę warto zwrócić na wygodny joystick Remote Touch usytuowany pod ręką kierowcy, który umożliwia intuicyjne sterowanie komputerem pokładowym czy doskonałą nawigację (z 8 calowym, kolorowym ekranem), która podczas naszych wojaży po portugalskich miasteczkach i łamaniu wszystkich wskazówek organizatorów, nadal bezpiecznie i bez zniecierpliwienia prowadziła nas do celu, udzielając nam wskazówek w języku polskim.

Jak podaje producent, najmłodsze dziecko marki, wprowadza do klasy samochodów kompaktowych, filozofię L-finesse – połączenie wyrafinowania i dynamiki. Ta widoczna jest w jakości wykorzystanych materiałów, jakości skóry, precyzji przeszyć i wysokim bezpieczeństwie (w standardzie 8 poduszek bezpieczeństwa). Odnaleźć można ją również w komforcie podróżowania, poręcznej kierownicy, specjalnej szybie ograniczającej nagrzewanie się auta i łatwej obsłudze wszystkich systemów (w tym zmiana trybu jazdy, która sygnalizowana jest odpowiednim kolorem deski rozdzielczej – jadąc w trybie sport deska pulsuje czerwonym odcieniem, w trybie Eco jest on niebieski).  Lexus zachwyca drobnymi rozwiązaniami – nie rzuca się w oczy, ale cicho czaruje drobnymi schowkami, wygodnym systemem bezkluczykowym (producent pomyślał jednak o wygodnym schowku na kluczy, dla tych którzy nie chcą trzymać go w kieszeni), sporym bagażnikiem z ciekawym schowkiem, którym spokojnie może konkurować z innymi autami klasy premium.

Do kogo skierowany jest Lexus CT 200h? Do klientów, którzy marzą o ekologicznym aucie i tych, którzy cenią luksus. Dla byłych kierowców Toyoty, którzy marzą o aucie z klasy Premium, a zaufali już japońskiej inżynierii. Dla tych, którzy cenią komfort, niewielkie koszty użytkowania i klasyczną, ale oryginalną linię nadwozia. Wreszcie dla wszystkich tych, którzy lubią wiedzieć, za co płacą, bo cena Lexusa to cena prestiżu, wygody i bezpieczeństwa, a te są nieomalże bezcenne.

Oficjalna premiera Lexusa CT 200h odbędzie się 18 marca w Warszawie podczas Lexus Fashion Night, później marka zaprasza wszystkich wielbicieli modelu i tych, którzy chcieliby go lepiej poznać na weekendowe spotkania u dealerów.

Polskie ceny gamy Lexus CT 200h to:
- Eco: 106 900 zł
- Classic: 119 800 zł
- Elegance 131 000 zł
- Comfort: 145 100 zł
- Prestige: 169 300 zł

Jeszcze bez możliwości obejrzenia, samochód kupiło w Polsce aż 50 kierowców, zgodnie z prognozami marki – jeszcze w tym roku znajdzie się łącznie 400 nabywców na nowy kompakt o super ekologicznych właściwościach.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama