/  /  /  /  / Lexus CT 200h na start
Lexus CT

Lexus CT

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Cena117 900 zł - 170 900 zł (aktualizacja: 2017-04-01)
Emisja CO289 g/km - 94 g/km
Żużycie paliwa3,7 L/100km - 4,1 L/100km
 

Lexus CT 200h na start

Producent|
null
© Lexus
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

22 grudnia w zakładach Toyota Motor Kyushu ruszyła produkcja modelu Lexus CT 200h. Pierwsze egzemplarze tego auta trafią do polskich klientów w marcu.

Model CT 200h oznacza wprowadzenie na rynek pierwszego i jedynego, w pełni hybrydowego pojazdu w segmencie aut kompaktowych klasy premium, mające na celu zaoferowanie marki Lexus i techniki hybrydowej szerszej grupie młodych klientów. Zaprojektowany z myślą o rynku europejskim, CT 200h wielkością, wyposażeniem, zastosowaniem w pełni hybrydowego napędu oraz niezwykle niską, wynoszącą 87g/km emisją zanieczyszczeń idealnie dostosowuje się do wymogów wysoce wnikliwej i ekologicznie świadomej grupy młodych odbiorców.

CT 200h będzie produkowany równolegle z innymi modelami Lexusa (jak RX 450h) w Kiushu, gdzie w 2008 r. rozpoczął działalność zakład Kocura; to pierwsza na świecie fabryka stworzona z myślą o wytwarzaniu w niej wyłącznie pojazdów z napędem hybrydowym. Zakład utrzymuje najwyższe możliwe standardy jakości produkcji dzięki połączeniu innowacyjnej technologii oraz wysokich umiejętności wykwalifikowanych „rzemieślników” Lexusa. Od momentu otwarcia otrzymał on szereg głównych nagród dotyczących jakości, ostatnią w 2010 r.

Model CT 200h, z w pełni hybrydowym układem napędowym został opracowany według niezwykle rygorystycznych norm Lexusa, znanych pod nazwą MUSTs. Zbiór tych unikalnych standardów zawiera ponad 500 pozycji ustalających ścisłe wytyczne dotyczące projektowania oraz poszczególnych etapów produkcji począwszy od tłoczenia części i zgrzewania elementów nadwozia, a skończywszy na lakierowaniu i montażu.

Normy Lexusa MUSTs wyznaczają również standardy poziomu drgań i głośności (NHV) pozwalające uzyskać wyciszenie i trwałość auta, jakich oczekuje się od marki, a nawet odnoszą się do takich parametrów jak wygląd, jakość dotykowa, jakość dźwięku, czy efektywność i czułość elementów sterowania.

W drobiazgowym, 1700-punktowym procesie kontroli, Lexus łączy najbardziej zaawansowaną, cyfrową technikę pomiaru jednorodności powierzchni z wyczuciem doświadczonych „rzemieślników”, aby zapewnić jak najwyższy poziom jakości i jak najlepszy wygląd pojazdu.

Jakość, legendarna obsługa klienta oraz nagradzana sieć autoryzowanych stacji dealerskich pozostają fundamentem marki Lexus. CT 200h umożliwi po raz pierwszy w pełni doświadczyć tych wielokrotnie wyróżnianych standardów klientom segmentu aut kompaktowych klasy premium.

Poziom zainteresowania modelem CT 200h jest bezprecedensowy; Lexus Europe oczekuje na odbiór przez klientów pierwszych samochodów. ”Jesteśmy zachwyceni tym, jak pozytywnie został odebrany model CT 200h przez potencjalnych klientów oraz naszą sieć dealerów - mówi Andy Pfeiffenberger, wiceprezes Lexus Europe. “Liczba zapytań oraz zamówień przewyższa nasze oczekiwania i jesteśmy przekonani, że CT 200h będzie miał znaczący wpływ na zyski firmy Lexus w Europie”

Pierwszego CT200h polscy klienci odbiorą w marcu przyszłego roku. Tak jak w Europie, samochód cieszy się dużym zainteresowaniem wielu polskich klientów, którzy złożyli już zamówienia na ten model.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama