/  /  /  / Premiera nowego Lexusa GS 300h
Lexus

Lexus

Zmień
Lexus to luksusowa marka samochodów osobowych należąca do koncernu Toyota, która została stworzona z myślą o konkurowaniu z najbardziej prestiżowymi europejskimi i amerykańskimi markami. Początkowo podstawowym i największym rynkiem zbytu miały być Stany Zjednoczone, jednak z czasem nastąpiła ekspansja ogólnoświatowa, dzięki czemu samochody tej marki można nabyć w przeszło 80 krajach.
Dowiedz się więcej o marce
 

Premiera nowego Lexusa GS 300h

Lexus|
null
© Lexus
nullnullnullnull

Gama modelowa Lexusa GS powiększy się o zupełnie nową wersję GS 300h, wyposażoną w bardzo efektywny hybrydowy zespół napędowy i stanie się poważnym graczem w swoim segmencie.

Podczas wystawy branżowej w Szanghaju Lexus prezentuje zupełnie nowego GS 300h. Dzięki swoim wyjątkowo niskim parametrom dotyczącym emisji szkodliwych substancji przy tej pojemności silnika, nowy GS 300h będzie odgrywać kluczową rolę w swoim segmencie, ciesząc się zainteresowaniem także klientów flotowych.

Sprzedaż nowego GS 300h rozpocznie się pod koniec bieżącego roku na większości światowych rynków w tym w Chinach, Europie, Azji, Australii oraz w Nowej Zelandii.

Nowy GS 300h, z napędem na tylne koła, wyposażony jest w zespół napędowy umiejscowiony z przodu auta. W pełni hybrydowy zespół napędowy wyposażony jest w dwa silniki elektryczne i 2,5-litrowy, 4-cylindrowy silnik benzynowy, pracujący w cyklu Atkinsona, w technologii D-4S z wtryskiem bezpośrednim.

Deklarowana przez producenta emisja CO2 poniżej 110 g/km jest jedną z najniższych w samochodach tej klasy.

Gama modelowa Lexusa GS obejmuje teraz wersje GS 300h, GS 450h, GS 250 oraz GS 350 AWD.

Wprowadzony na rynek wiosną 2012 roku, nowy model GS osiągnął globalną sprzedaż w roku 2012 na poziomie 47 787 sztuk, czyli prawie sześć razy więcej niż w 2011 roku.

Polska ze sprzedażą 207 modeli GS w roku ubiegłym zajęła miejsce czwarte w Europie po Rosji, Wielkiej Brytanii i Niemczech.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama